جراحی بینی بسته

درباره جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته : به طور کلی جراحی زیبایی بینی با هدف اصلاح ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام می شود و به ایجاد تناسب و تقارن میان بینی و سایر اجزای صورت می پردازد. با برقراری تناسب در اجزای صورت زیبایی چهره افزایش یافته و در بیشتر شدن اعتماد به نفس افراد نیز موثر است. عوامل مختلفی در نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر گذار هستند که انتخاب جراح و میزان مهارت ایشان در راس آن قرار دارد. علاوه بر مهارت جراح نوع بینی یکی دیگر از عواملی است که بسیار حائز اهمیت می باشد.

اما این جراحی از دو طریق انجام می شود و اینکه عمل از کدام یک از این دو روش صورت گیرد ، به انتخاب ، سلیقه و نوع مهارت جراح بینی بستگی دارد. این دو روش شامل جراحی بینی باز و جراحی بینی به روش بسته می شود.

جراحی بینی بسته

جراحی بینی به روش بسته به چه صورت است ؟

در واقع در گذشته جراحی بینی تنها از طریق بسته صورت می گرفت. در این روش تمام برش ها از داخل بینی ایجاد می شدند و هیچ برشی از بیرون زده نشده و در واقع به ظاهر پوست آسیبی وارد نمی شد. اما این امر محدودیت هایی برای جراح بینی ایجاد می کرد. به طور مثال امکان ایجاد تغییرات زیادی وجود نداشت و ایرادات پیچیده بینی چندان قابل ترمیم نبود. در واقع جراحی بینی بسته تنها برای افرادی مناسب است که بینی شان ( خصوصا در نوک بینی ) ایراد چندانی ندارد.

لازم به ذکر است امروزه نیز جراحان بینی بسیاری هستند که از این طریق اقدام به جراحی می کنند و نتایج زیبایی را هم برای بیماران خود به ارمغان آورده اند.

مزیت های جراحی بینی بسته

از جمله مزیت های این روش می توان به کوتاه و راحت تر بودن دوران نقاهت بعد از عمل اشاره کرد. همچنین در مقایسه با جراحی بینی به روش باز میزان کبودی و تورم بیمار کمتر خواهد بود.

با توجه به اینکه پزشک در جراحی بینی به روش باز بر ساختمان بینی اشراف بیشتری دارد ، بهتر می تواند نسبت به رفع ایرادات بینی اقدام کند. به همین دلیل اغلب جراحان بینی از این روش برای جراحی بهره می گیرند. از این رو خانم دکتر نگین نجمی ، متخصص گوش حلق و بینی و جراح بینی شمال ، از روش باز برای انجام جراحی بینی استفاده می کنند و نتایجی مطلوب و ایده آل را برای بیماران خود رقم می زنند.