جراحی بینی ترمیمی

در برخی موارد افراد از نتیجه جراحی زیبایی بینی خود احساس رضایت ندارند یا پس از گذشت چند سال بینی شان دچار تغییراتی همچون افتادگی می شود. این عوارض می تواند به دلیل برخورد ضربه به بینی یا عدم مهارت کافی جراح بینی در عمل اولیه باشد. در این صورت با انجام جراحی بینی ترمیمی می توان کلیه ایرادات بینی را برطرف نمود. می توانید برای اصلاح و ترمیم بینی خود به  دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در رشت مراجعه نمایید.

جراحی بینی ترمیمی - دکتر نجمی

 

چه مواردی در جراحی بینی اصلاح می شوند ؟

 • بالا و نوک تیز بودن بیش از حد بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • کجی بینی
 • عدم تقارن در سوراخ های بینی
 • مشکلات تنفسی
 • از دست رفتن حس بویایی
 • از بین نرفتن کامل قوز بینی
 • اصلاح تورفتگی ای که پس از عمل زیبایی بینی اولیه ایجاد شده است.
 • اصلاح مشکلاتی همچون قوز و برآمدگی که در عمل زیبایی بینی اولیه به خوبی ترمیم نشده اند.
 • بیش از حد کوچک شدن بینی و غیره.

در ادامه بخشی از این مشکلات را که سبب جراحی بینی ترمیمی می شود ، توضیح می دهیم.

ماندن قوز بینی در عمل اول

دو عامل سبب می شود که قوز بینی در عمل اول به طور کامل برطرف نشود. اولین عامل ممکن است به مهارت پزشک مرتبط باشد ؛ در صورتی که متقاضی عمل زیبایی بینی ، فرآیند تغییر در فرم بینی خود را به پزشک مناسب نسپرده باشد ، امکان مواجه شدن با این مشکل و در نتیجه انجام جراحی بینی ترمیمی وجود دارد. دلیل دوم ماندن قوز بینی و نیاز به عمل بینی ترمیمی ، آن است که بعضی از بینی ها بزرگ تر از حد معمول هستند و برای تغییر فرم آن ها باید دو عمل انجام شود. اما پیشنهاد می دهیم جهت جلوگیری از مواجه با چنین مشکلی قبل از هر اقدامی ، اطلاعات کافی در رابطه با مهارت پزشک معالج خود کسب کنید.

ایجاد مشکلات تنفسی در جراحی زیبایی اول

گاهی در رینوپلاستی زیبایی ، پزشک تسلط کافی به ساختمان بینی نداشته یا آن که مهارت کافی و شناخت خوب از اسکلت و عصب های بینی ندارد. در این صورت حین عمل زیبایی ، ممکن است به عصب بویایی متقاضی یا راه های تنفسی وی ، آسیب بزند. مشکل در حس بویایی ، بیشتر مواقع غیرقابل جبران است اما مشکلات تنفسی در صورت جراحی بینی ترمیمی برطرف می شوند.

دفرمه شدن بینی بعد از اولین عمل

کج شد ، افتادگی نوک بینی و تو رفتگی ، تماما از مشکلات دفرمه شدن بینی است. مواجه شدن با چنین مشکلاتی دو دلیل دارد. دلیل اول ممکن است به خاطر عدم رعایت مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی باشد و دوم ، ممکن است عدم مهارت پزشک این عارضه را ایجاد کرده باشد. در هر صورت زیباجو با اتفاق خوشایندی مواجه نشده است و بهتر است این بار در انتخاب پزشک و انجام مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی ترمیمی ، دقت بیشتری به خرج دهد.

بیش از حد کوچک شدن بینی

سلیقه ها طی گذشت دوران متفاوت می شود. به عنوان نمونه در گذشته افراد ، تمایل زیادی به انجام عمل زیبایی بینی با فرم فانتزی یا عروسکی را داشتند اما امروزه تمایل به طبیعی و نچرال بودن چهره بالا رفته است. برای این منظور پزشک ابتدا طبق زیباشناسی و ابعاد صورت مراجعه کننده ، فرم بینی مناسب فرد را پیشنهاد می دهد. از آن جا که در گذشته به چنین نکته ای توجه نمی شد ، بسیاری افراد ، از کوچک شدن زیاد بینی خود ، قوس زیاد یا کوچک شدن زیاد پره های بینی خود رنج می برند. در این صورت پزشک با بررسی ساختمان بینی ، اقدامی را که می تواند در عمل بینی ترمیمی انجام دهد ، با مراجعه کننده خود مطرح می کند.

نامتقارن شدن سوراخ بینی

تقارن در سوراخ های بینی ، قسمت پرچالش رینوپلاستی زیبایی است. این چالش به گونه ای است که در بسیاری از موارد تقارن کامل صورت نمی گیرد اما عدم تقارن نیز محسوس نیست.. گاهی عمل در بینی به گونه ای انجام می شود که تفاوت در سایز سوراخ های بینی مشهود است و این موضوع زیباجو را ناراحت می کند. بنابراین در این شرایط نیازمند جراحی بینی ترمیمی هستیم.

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی باید پس از گذشت حداقل یک سال از عمل اولیه انجام شود. چرا که در این مدت بافت بینی به طور کامل ترمیم شده و قادر به تحمل جراحی دوم ، است. همچنین تورم بینی بعد از طی این مدت ، نیز فروکش کرده و فرم اصلی بینی ، قابل رویت است. بدین ترتیب ، جراح بینی قادر به تشخیص کلیه ایرادات بینی می باشد. در برخی موارد ایراداتی که مشاهده می شوند به خاطر ورم بوده و پس از نابودی ورم ، ایراد یا ایراد ها برطرف می شوند. بنابراین برای انجام عمل بینی ترمیمی نباید عجله کنید. گاهی ممکن است مشکلات بینی جزئی باشند که در این موارد اگربهترین جراح بینی ترمیمی در رشت ، صلاح بداند ، پس از 6 ماه می تواند نسبت به ترمیم آن اقدام نماید. در این حالت جراحی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود.

روند عمل جراحی ترمیمی بینی

در این پروسه جراحی بینی ترمیمی ، پزشک با استفاده از پیشرفته ترین تکنیک ها در عمل ثانویه بینی ، جهت اصلاح ظاهر بینی و عملکرد آن برنامه ریزی کرده و جراحی را انجام می دهد. در این عمل تقاون بینی به دقت بسیار بالا بررسی شده و نسبت آن با سایر اجزای صورت چک می شود. پس از بررسی موارد زیباشناسی ، بهترین جراح بینی رشت ؛ غضروف یا استخوان بینی را تغییر شکل می دهد.

دوران بهبودی عمل بینی ثانویه

از آن جا که ساختمان بینی برای دومین بار تغییر می کند ، متقاضی نیازمند مراقبت بیشتری در دوران نقاهت ، است. بنابراین پیشنهاد می دهیم در این بازه زمانی موارد زیر را رعایت کنید :

 • هنگام شستشوی بینی ، از سرم تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. ( به هیچ وجه برای تمیز کردن بینی به آن فشار وارد نکنید. )
 • هنگام عطسه و سرفه دهان خود را باز کنید ؛ بدین ترتیب از شدت فشار روی بینی را کاهش می دهید.
 • هنگام خوابیدن ، دو بالشت در سر خود قرار دهید

هزینه جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی جراحی بینی از عمل های پیچیده ایست که نیازمند دقت و مهارت بالای جراح است. این در حالی است که هر بار که فرآیند عمل تکرار می شود ، پیچیدگی آن نیز افزایش می یابد.. به همین دلیل هزینه جراحی بینی ترمیمی در مقایسه با عمل بینی اولیه بیشتر خواهد بود.

پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی

اغلب برای انجام اهداف عملکردی و زیبایی ، پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی لازم است. متداول ترین نشانه برای نیاز به منبع غضروف از گوش یا دنده ، کمبود غضروف در تیغه بینی است. اغلب در جراحی بینی اولیه نیاز به پیوند غضروف نبوده و از غضروف های موجود در تیغه بینی برای فرم دهی استفاده خواهد شد. اما در عمل ترمیمی برای اصلاح و فرم دهی مجدد بینی نیاز به غضروف بیشتری می باشد که اغلب آن را از دنده خود بیمار تهیه می کنند. با استفاده از غضروف های خود بیمار ، دیگر خطر پس زدن توسط بدن وجود نخواهد داشت.

دوره نقاهت عمل ترمیمی بینی

معمولا برای جراحی مجدد بینی توصیه می شود بعد از 1 سال اقدام شود. زیرا در بسیاری از موارد عدم تقارن و مشکلات بینی به دلیل تورم می باشد که بعد از یک سال برطرف می شود. همچنین بافت های بینی نیاز به ترمیم و بازسازی خود دارند و انجام عمل بینی ترمیمی رو بافت های آسیب دیده ، نتایج خوبی را به همراه نخواهد داشت. معمولا دوره نقاهت عمل ثانویه ، بیشتر زمان می برد ؛ زیرا تورم بینی بیشتر بوده و بافت ها برای ترمیم به مدت زمان بیشتری نیاز دارند به همین دلیل توصیه می شود حتما برای دیدن نتیجه نهایی صبور باشید. از طرفی لازم است انتظارات منطقی از انجام مجدد عمل بینی داشته باشید.

در عمل بینی ثانویه از چه تکنیکی برای جراحی استفاده می شود ؟

تکنیک مورد استفاده در عمل بینی ترمیمی ، تفاوتی با عمل بینی اولیه ندارد. ممکن است بهترین جراح زیبایی بینی در رشت ، از تکنیک باز یا بسته برای انجام این جراحی استفاده نماید.

آیا جراحی ترمیمی بینی دشوار است ؟

زمانی که بینی قبلا روی آن جراحی انجام شده باشد ، حساس تر می شود به همین علت تغییر در بافت های استخوانی و تقویت غضروف ها دشوارتر می باشد.