جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : هنگامی که نوک بینی متمایل به سمتی دیگر باشد و تیغه بینی از محور مرکزی که صورت را به دو نیم تقسیم کرده منحرف گردد ، بینی از لحاظ ظاهری کج به نظر می رسد. عوامل مادرزادی یا اکتسابی همچون برخورد ضربه شدید ، تصادف و دعوا می تواند سپتوم بینی را به یک سمت منحرف کند و این موضوع تا حد زیادی زیبایی و تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد.

تنها راه درمان کجی بینی ، انجام جراحی است اما این عمل از پیچیدگی های خاص خود برخوردار بوده و به همین دلیل به دقت و مهارت بالای جراح بینی بستگی دارد. بنابراین برای اصلاح کجی بینی خود بهترین جراح بینی را انتخاب کنید و زمان کافی برای تحقیق درباره جراح بینی خوب صرف کنید.

جراحی بینی کج

آیا کجی و انحراف بینی با هم یکسان هستند ؟

  • باید بدانید که برخلاف تصور برخی از افراد ، بینی کج و انحراف بینی دو مشکل مجرا هستند. در حقیقت بینی کج به بینی ای گفته می شود که در ظاهر کج است و تیغه بینی از خط میانی صورت فاصله دارد. اگر شدت کجی بینی چندان زیاد نباشد فرد در تنفس خود با مشکل مواجه نمی شود اما اگر میزان آن زیاد باشد می تواند یکی از راه های تنفس را مسدود کند و منجر به مشکلات تنفسی شود.
  • در مقابل انحراف بینی مربوط به سپتوم بینی است به طوریکه تیغه بینی از داخل به یک سمت متمایل شده است. این امکان وجود دارد که انحراف بینی در ظاهر مشخص نباشد ولی مشکلات تنفسی برای بیمار در پی خواهد داشت.
  • انحراف بینی علاوه بر اینکه تنفس فرد را با مشکل مواجه می کند ، می تواند منجر به مسدود شدن دهانه سینوس ها و سینوزیت نیز شود. همچنین خرخر به هنگام خواب و خونریزی را در پی خواهد داشت.
  • لازم به ذکر است جراحی بینی کج از عمل های زیبایی است اما جراحی انحراف بینی ، نوعی عمل درمانی به حساب می آید. به همین دلیل بیمه هزینه جراحی انحراف بینی را پرداخت می کند.