مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

در صورتیکه می خواهید تاثیرات تزریق بوتاکس به خوبی نمایان شده و دوام و نتیجه مطلوبی برایتان داشته باشد ، نیاز است که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را جدی گرفته و آن ها را به طور دقیق رعایت نمایید.

همچنین عدم رعایت نکات بعد از تزریق بوتاکس علاوه بر کاهش تاثیر تزریق می تواند موجب بروز خطرات و عوارض هم بشود لذا حتما در رعایت این موارد نهایت ذقت خود را داشته باشید. در ادامه به برخی از مهمترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس اشاره خواهیم نمود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

شستن صورت بعد از بوتاکس

شستن ناحیه تزریق شده منعی ندارد فقط باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

  1. از آب گرم استفاده نکنید.
  2. محل تزریق را لمس نکرده و به آن فشار نیاورید.

اهمیت این موارد نیز از این حیث می باشد که آب گرم می تواند موجب تغییر حالت ماده تزریق شده شود ، همچنین فشار بر روی محدوده تزریق شده سبب جابجا شدن بوتاکس می گردد ؛ که در هر دو حالت ، نتایج نامطلوبی حاصل خواهد شد.

طرز خوابیدن بعد از بوتاکس

از سوالات پرتکرار درباره خوابیدن بعد از بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره نموده :

چرا بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟

یا

بعد از بوتاکس چند ساعت نباید خوابید ؟

از عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس جابجا شدن ماده تزریق شده و خطر آسیب به بافت های دیگر می باشد ؛ لذا توصیه می شود بین 4 تا 6 ساعت پس از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان در حالت درازکش قرار نگیرید و حتی سر خود را به اطراف یا عقب و جلو خم نکنید.

آرایش بعد از بوتاکس

بهتر است تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس آرایش نکنید.

دیگر مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

  • پیشنهاد می شود به منظور جایگیری سریع و درست مواد تزریق شده به مناطق مورد نظر ، طی 30 دقیقه ابتدایی انجام حرکاتی نظیر اخم کردن ، خندیدن و تغییر در وضعیت عضلات صورت را داشته باشید.
  • پس از اینکه بوتاکس تزریق کردید ، می بایست به مدت 2 هفته از انجام لیزر ، لایه برداری و میکرودرم چشم پوشی کنید.
  • برخی پس از تزریق بوتاکس به پیشانی دچار سردرد می شوند و این درد تا یک روز با آن ها همراه خواهد بود ؛ این امر طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
  • برای جلوگیری از بروز ورم و کبودی بلافاصله پس از تزریق بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کنید.