مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل : امروزه به منظور رفع عوارض ناشی از افزایش سن و پیری روش های مختلف جوانسازی انجام می شود. تزریق ژل یکی از رایج ترین این اقدامات است که علاوه بر جوانسازی و رفع خطوط عمیق در افزایش حجم برخی نقاط صورت همچون لب ها ، گونه ها و چانه مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این کار نه تنها برای افراد میانسال بلکه برای کسانی که از صورت های لاغری برخوردار هستند یا بر اثر عوامل مختلف حجم برخی نقاط صورت آن ها تحلیل رفته مناسب می باشد.

اما افرادی که قصد انجام تزریق ژل را دارند باید در انتخاب پزشک خود دقت داشته باشند و درباره برند ژل مورد استفاده تحقیق کنند. برند و نوع ژل مصرفی در نتیجه نهایی ، میزان ماندگاری و عوارض پس از تزریق بسیار تاثیرگذار است.

یکی از مهم ترین نکات موثر در کسب نتیجه مطلوب ، رعایت مراقبت های پس از تزریق ژل می باشد. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم شما را در جریان این اقدامات قرار دهیم تا با رعایت آن ها نتایجی ماندگار و زیبا را داشته باشید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

از جمله مراقبت های بعد از تزریق ژل عبارتنداز :

  • پس از تزریق ژل مواجه شدن با عوارضی همچون قرمزی ، کبودی ، تورم و حساسیت به لمس یا خارش طبیعی است و بعد از گذشت حدود سه روز به طور کامل برطرف می شوند.
  • در این مدت از ماساژ دادن و دست زدن به نواحی ای که مورد درمان قرار گرفته اند خودداری نمایید. اما در صورتی که متوجه برآمدگی کوچکی در زیر پوست شدید به آرامی آن قسمت را ماساژ دهید.
  • بهتر است به منظور کاهش کبودی از کمپرس یخ ، کرم یا پماد های حاوی عصاره گیاه آرنیکا استفاده کنید. البته در صورت نیاز این کرم ها توسط دکتر تجویز می شوند.
  • غالبا پس از تزریق ژل بیمار دردی حس نمی کند و در صورت احساس، بسیار ناچیز و کم است. اما توجه داشته باشید که برای تسکین درد خود به هیچ عنوان از دارو های رقیق کننده خون همچون وارفارین یا ایبوپروفن استفاده نکنید چرا که این دارو ها سبب خونریزی شده و کبودی را افزایش می دهند. استامینوفن تنها مسکن مناسب است و مصرف آن مانعی ندارد.
  • حداقل تا 8 ساعت پس از تزریق ، از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، فعالیت های جسمی و ورزشی شدید و استعمال دخانیات خودداری نمایید.
  • تا زمانی که تورم و قرمزی پوست برطرف نشد ، محل تزریق نباید گرم شود. بنابراین از انجام اقداماتی همچون آفتاب گرفتن ، رفتن به سولاریوم، سونا، جکوزی و حمام بخار خودداری نمایید.
  • در مقابل، سرمای شدید نیز سبب کاهش اثرات درمانی شده یا می تواند عوارض را تشدید کند. بنابراین تا چند روز از انجام اقداماتی همچون اسکی، برف بازی، پاتیناژ و غیره خودداری نمایید.
  • حداقل تا سه روز پس از تزریق ژل از آرایش کردن خودداری نمایید و تا جای ممکن در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید.