مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

بسیاری از کسانی که متقاضی عمل جراحی زیبایی پلک هستند نسبت به اهمیت رعایت مراقبت های بعد از جراحی پلک و تاثیر گذاری آن در نتیجه عمل بی اطلاع می باشند.

بهتر است بدانید آگاهی داشتن از نحوه مراقبت ها و اقدامات پس از هر عمل جراحی به اندازه اطلاعات مربوط به خود آن جراحی بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت رعایت صحیح آن ها می توانید روند بهبودی را تسریع نمایید. علاوه بر آن به کسب نتیجه مطلوب تر نیز دست خواهید یافت.

از این رو با جمع آوری برخی از پراهمیت ترین مراقبت های بعد از جراحی پلک قصد داریم شما را نسبت به این امر مهم آگاه ساخته تا بتوانید دوره نقاهت جراحی پلک را به راحتی بگذرانید.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 

درمان ورم چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی

ظاهر شدن ورم و کبودی بر روی پلک ها بعد از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی امری انکار ناپذیر و البته موقتی می باشد. شما می توانید به منظور کاهش ورم چشم بعد از عمل زیبایی پلک ، از کیسه های یخ استفاده نموده و این کار را در فواصل زمانی 20 دقیقه ای طی 72 ساعت اول ادامه دهید. کمپرس گرم بعد از عمل پلک راهی دیگر برای از بین بردن ورم بعد از عمل پلک بوده که از روز چهارم باید انجام بگیرد.

درمان جای بخیه عمل پلک

معمولا نگرانی نسبت به اسکار و جای بخیه ها در بین متقاضیان جراحی بلفاروپلاستی دیده می شود. در ارتباط با این موضوع باید گفت با توجه به اینکه برش ها بسیار ظریف بوده و در نواحی از پلک ایجاد می شود که به هیچ عنوان مشهود نیست لذا دلواپسی در این زمینه ضرورتی نداشته و تنها به منظور تسریع در از بین بردن جای بخیه عمل پلک می توانید پماد های تجویز شده توسط جراح پلک را به طور مرتب استفاده نمایید.

کشیدن بخیه عمل پلک

از آنجاییکه بخیه های عمل جراحی بلفاروپلاستی غالبا از نوع جذبی می باشد نیازی به کشیدن بخیه پلک ها نمی باشد.

خشکی چشم بعد از جراحی زیبایی پلک

به جهت جلوگیری از خشکی چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی می توانید از قطره های چشمی بهره بگیرید همچنین تا زمان بهبودی پلک ها از فعالیت هایی که موجب خشکی چشم می شوند پرهیز نمایید. مواردی که موجب خشکی چشم می شود به شرح زیر است:

  1. کتاب خواندن
  2. تلویزیون نگاه کردن
  3. کار کردن با کامپیوتر و موبایل

در ادامه برخی دیگر از مراقبت های بعد از جراحی پلک را عنوان می کنیم:

  • از عینک آفتابی استفاده نمایید.
  • مصرف نمک را به حداقل برسانید.
  • مراقب تماس پلک ها با لباس هایتان به هنگام تعویض آن ها باشید.
  • نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف سیگار ، قلیان و غیره را ترک کنید.
  • پیشنهاد می شود برای جلوگیری از افزایش شدت تورم از 2 یا 3 بالش به هنگام خواب استفاده نمایید.
  • باید از خم شدن ، بلند کردن اجسام سنگین ، فعالیت های ورزشی و هر آنچه که موجب بالا رفتن گردش خون در پلک ها می گردد پرهیز کنید.