مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش

چنانچه از افرادی هستید که قصد عمل جراحی زیبایی گوش خود را دارید نیاز است که نسبت به نکات و مراقبت های بعد از جراحی گوش آشنا بوده تا بتوانید دوره نقاهت راحت و کوتاه تری داشته باشید. از این رو سعی کرده ایم مهم ترین مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی را طی مقاله پیش رویتان به شما عزیزان ارائه دهیم.

بعد از عمل گوش چه بخوریم ؟

شاید اولین سوالی که پس از جراحی گوش برای شما به وجود آید این باشد که چه غذایی باید بخورید؟
لازم به ذکر است رژیم غذایی خاصی بعد از عمل زیبایی گوش مورد نیاز نیست اما معمولا توصیه می شود طی دو روز اول از غذاهای نرم و آبکی استفاده شود. همچنین بهتر است تا زمان بهبودی از غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند پرهیز کنید تا با حرکت های فک ، به گوش فشار وارد نشود.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 

خوابیدن پس از جراحی گوش

به منظور جلوگیری از آسیب و فشار به گوشی که بر روی آن عمل جراحی انجام شده است ، باید به هنگام خوابیدن مراقب باشید که تماسی با بالش یا زمین پیدا نکند. چنانچه هر دو گوش خود را عمل کرده اید بهترین حالت برای خوابیدن به شکل طاقباز می باشد.

همچنین پیشنهاد می شود با کمک چند بالش ، سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا تورم موجود تشدید نشده و سریعتر رفع گردد.

 

دیگر نکات و مراقبت های بعد از جراحی گوش به شرح زیر می باشد:

  • مسلما داشتن درد و ناراحتی تا چند روز پس از عمل اتوپلاستی ، طبیعی و غیرقابل انکار می باشد ؛ لذا به منظور تسکین آن ، می توانید از مسکن های تجویز شده توسط دکتر معالج خود استفاده نمایید.
  • ممکن است تا مدتی دچار کم شنوایی شوید ؛ جای نگرانی نیست زیرا این امر به دلیل مایعات خونی و پانسمان داخل گوشتان می باشد.
  • با توجه به اینکه دخانیات موجب اختلال در روند بهبود می گردد ؛ لذا می بایست تا 2 هفته پس از عمل ، از مصرف آن پرهیز کنید.
  • در صورت مشاهده خونابه بعد از عمل گوش حتما به پزشک معالج خود مراجعه کرده و به ایشان اطلاع دهید.
  • بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت هایی که موجب افزایش گردش خون می شود نیز توصیه نمی گردد.
  • به منظور جلوگیری از عفونت ، تا زمان بهبودی کامل از رفتن به استخر و سونا پرهیز نمایید.