جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جراحی زیبایی بینی رشت

کسانی که دارای نقص در بینی خود هستند می توانند تحت عمل رینوپلاستی به رفع عیوب و ایرادات بینی خود بپردازند. جراحی بینی که از انواع عمل های بسیار محبوب در جامعه ما به شمار می روند بسته به خصوصیات موجود در بینی ، فرم بینی به دو دسته تقسیم می شود.بسیاری از کسانی که در ناحیه شمال کشور و رشت هستند ، قصد دارند در رابطه با انواع فرم بینی و روش های جراحی اطلاعاتی کسب کنند. در این مقاله خواهیم گفت که جراحی زیبایی بینی رشت چگونه انجام می شود و هزینه این عمل چقدر است. فرم بینی وعمل آن ها به دو دسته تقسیم می شود:

  1. جراحی گوشتی بینی
  2. جراحی استخوانی بینی

عمل بینی گوشتی برای بینی هایی که پوست ضخیم دارند و غضروف آن ها نازک است به کار گرفته می شود و عمل استخوانی بینی  نیز مختص بینی هایی با پوست ظریف و غضروف مستحکم است.

جراحی زیبایی بینی رشت

انواع مدل های جراحی زیبایی در بینی

عمل رینوپلاستی ( Rhinoplasty ) طی سه مدل قابل اجرا است که در ادامه به تشریح آن ها خواهیم پرداخت:

مدل عمل بینی عروسکی

جراحی فانتزی بینی ( عروسکی ) اغلب مورد توجه بانوان است و در آن بینی شخص ، سربالا می شود. جراح بینی به منظور عمل رینوپلاستی به سبک عروسکی ، پل بینی بیمار را قوس زیاد داده و زاویه ای بین 100 تا 105 درجه بین نوک بینی و لب ایجاد می نماید.

مدل عمل طبیعی بینی 

افرادی که تنها قصد رفع ایراد بینی خود را داشته و تمایلی به محسوس بودن نشانه های جراحی در بینی خود ندارند ، عمل زیبایی بینی خود را تحت سبک طبیعی درخواست می کنند. در این مدل ، بینی پل کاملا صاف دارد و معمولا زاویه لب و نوک بینی 90 تا 95 درجه متغییر است.

مدل عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی نیمه فانتزی بینی ترکیبی از دو مدل فوق است ؛ به این صورت که پل بینی نه کاملا صاف و نه قوس زیادی دارد و جراح بینی با ایجاد قوسی ملایم یک بینی زیبا ، برای فرد ایجاد می نماید. در این سبک ، زاویه لب با بینی عموما 95 تا 100 درجه است.

جراحی زیبایی بینی رشت

انواع بینی

به طور کلی از نظر علم پزشکی بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شوند. هر یک از این دو نوع بینی ، ویژگی های خاص خود را داشته و در فرم نهایی بینی تاثیر گذار هستند. اما مهمترین عاملی که سبب تمایز بینی استخوانی و گوشتی از یکدیگر شده ، میزان ضخامت پوست بینی می باشد. در واقع پوست بینی تاثیر بسیار مستقیم در نتیجه عمل داشته و تعیین کننده فرم نهایی بینی است.

بینی های استخوانی پوست نازکی دارند و به همین دلیل بهترین بینی برای جراحی به حساب می آیند. از دیگر ویژگی های بینی استخوانی می توان به استخوان محکم و برآمدگی و قوز بینی نیز اشاره کرد. بینی های استخوانی را می توان به انواع مدل های فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی جراحی نمود.

در مقابل بینی های گوشتی ، با شدت های مختلف ، از پوست ضخیمی برخوردار هستند. غدد چربی و غضروف ضعیف یکی دیگر از ویژگی های این نوع بینی است. انجام جراحی  گوشتی بینی به مراتب پیچیده تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل افرادی که از این نوع بینی برخوردار هستند باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کافی داشته باشند.

برای انجام جراحی گوشتی بینی  ، محدودیت هایی وجود داشته و معمولا این مدل بینی تنها به صورت طبیعی و نهایتا نیمه فانتزی جراحی می شوند. البته در مواردی نادر و در صورت صلاحدید جراح می توان آن را به صورت فانتزی نیز جراحی نمود. این مورد بستگی به میزان ضخامت پوست بینی گوشتی دارد.

لازم به ذکر است در برخی موارد ممکن است بینی قوزدار باشد اما از آنجایی که پوست آن ضخیم است ، در دسته بینی های گوشتی قرار می گیرد.

جراحی زیبایی بینی رشت

بیهوشی در جراحی بینی

به طور کلی بیهوشی به سه روش انجام می شود که هر یک از روش ها ، شرایط استفاده به خصوصی دارند. پزشک با توجه به شرایط بیمار و سنگین یا سبک بودن عمل ، یکی از روش های بیهوشی را انتخاب می کند. عموما بیهوشی در جراحی زیبایی بینی رشت به صورت عمومی انجام می شود. البته این موضوع همانطور که گفتیم به روش عمل و وضعیت بیمار نیز بستگی دارد. در ادامه هر یک از روش ها را به طور مختصر توضیح می دهیم.

بیهوشی موضعی

در این روش ، مراجعه کننده هوشیاری خود را از دست نمی دهد و تنها ناحیه مورد نظر با تزریق مواد بی حسی ، سر می شود. این بیهوشی جهت عمل های سرپایی بسیار کاربرد دارد ؛ اما در عمل زیبایی بینی ، به هیچ وجه استفاده نمی شود.

بیهوشی وریدی

بیهوشی وریدی میان بیهوشی موضعی و عمومی قرار گرفته است. در این روش ابتدا قرص خواب آور از آنژیوکت وارد بدن مراجعه کننده می شود و بعد از آن فرد به خواب عمیق فرو می رود. اما تنها به خواب رفتن متقاضی کافی نیست ؛ چرا که ممکن است درصورت احساس درد به هوش آید. بنابراین جهت رفع این مشکل بعد از بیهوشی فرد ، ناحیه عصب بینی را به صورت موضعی سر می کنند. بدین ترتیب پروسه جراحی بینی بدون احساس هیچ گونه درد ،آغاز می شود.

در روش مذکور گرچه دردی احساس نمی شود ، اما تعدادی از متقاضیان بعد از به هوش آمدن ، از شنیدن صدای چکش و شکستن استخوان خبر داده اند.

بیهوشی عمومی

در این روش ، متقاضی با استشمام ماده بیهوشی ، آن را وارد رگ های وریدی کرده و هوشیاری خود را به طور کامل از دست می دهد. به نحوی که جهت تنفس نیز نیاز به لوله ای دارد که وارد نای شده و عمل دم و باز دم را برای وی ممکن کند. این روش مناسب ترین روش ها ، در جراحی زیبایی بینی رشت و دیگر نقاط جهان است.

جراحی زیبایی بینی رشت

زیبایی شناسی در عمل زیبایی بینی

امروزه فرم بینی با بررسی ابعاد صورت و زیباشناسی انجام می شود. این موضوع در گذشته رواج نداشت ؛ به عنوان نمونه در گذشته افراد تمایل زیادی به فرم بینی فانتزی و نیمه فانتزی داشتند. این علاقه در صورتی بود که گاهی اجزای صورت متقاضی بسیار بزرگ است و بینی کوچک برای صورت وی مناسب نبوده است. اما امروزه ابعاد و زوایای صورت کاملا بررسی شده و مطابق استانداردهای سلامتی و زیباشناسی ، فرم جدید و بدون ایراد برای متقاضی بدست می آید. گزینه هایی که در انتخاب فرم بینی جدید تاثیر گذار است شامل موارد زیر است:

  • فاصله بین چشم و بینی
  • فاصله بین لب بالا تا نوک بینی
  • امتداد لب ها با پهنای بینی
  • ارتفاق بینی
  • فرم گوشتی یا استخوانی بودن
  • اندازه سوراخ های بینی

عوامل ذکر شده نه تنها در ظاهر زیباجو ، بلکه در سلامتی وی در طول دوران عمر خود نیز ، تاثیر بسزایی دارد. پیشنهاد می دهیم جهت آن که فرم بینی شما به بهترین شکل ممکن خود برسد ، عمل زیبایی بینی خود را نزد پزشک متخصص در رشت انجام دهید.

عوارض جراحی بینی

از شایع ترین عوارضی که پس از پروسه عمل در بینی به وجود می آید ، کبودی و ورم بعد از آن است که امری طبیعی و زودگذر است. اما چنانچه در انتخاب جراح خود به منظور انجام عمل رینوپلاستی دقت کافی را نداشته باشید این امکان وجود دارد که صدمات جبران ناپذیری به بینی شما وارد آید لذا قبل از اقدام برای تغییر فرم در بینی ، ابتدا بهترین جراح بینی در شهر خود را بیابید.

هزینه جراحی زیبایی بینی رشت

برای کسب اطلاع از هزینه عمل رینوپلاستی در شهر رشت باید ابتدا به دنبال بهترین دکتر جراح بینی رشت باشید ؛ سپس با مراجعه به مطب وی و انجام معاینات و بررسی های لازم ، قیمت نهایی عمل بینی به شما اعلام خواهد شد.

اهداف جراحی بینی

جراحی در بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود.  در جراحی زیبایی بینی رشت ، کلیه مشکلات ظاهری بینی برطرف شده و می توان بینی را به انواع مدل های فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی جراحی نمود. در علم پزشکی به این جراحی رینوپلاستی گفته می شود.

اما در جراحی درمانی بینی ایرادات و مشکلات مربوط به عملکرد بینی همچون اختلالات تنفسی ناشی از پولیپ و انحراف برطرف خواهد شد. به این جراحی سپتوپلاستی نیز گفته می شود.

لازم به ذکر است ، در صورت تمایل بیمار ، می توان رینوپلاستی و سپتوپلاستی را به صورت همزمان و طی یک جلسه انجام داد که به آن سپتورینوپلاستی گفته می شود. در این صورت افراد می توانند هزینه بخش درمانی جراحی خود را از بیمه تکمیلی دریافت کنند.

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: