جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جراح بینی رشت

انتخاب بهترین جراح بینی رشت یکی از دغدغه های مهم افرادی است که در شهر رشت ، تمایل دارند بینی خود را به تیغ جراحی بسپارند. با توجه به حساسیت بسیار بالایی که در انجام عمل جراحی بینی وجود دارد ، اولین و مهم ترین نکته برای اقدام به این عمل ، انتخاب یک پزشک مجرب و خبره می باشد. طی مقاله پیش رو ، دلایل این مهم و چگونگی یافتن بهترین جراح بینی رشت را بیان خواهیم نمود.

جراح بینی رشت

نحوه انتخاب جراح بینی رشت

برخی تصور می کنند که اگر بینی آن ها استخوانی است ، باید به دنبال بهترین جراح بینی استخوانی باشند یا چنانچه قصد عمل بینی خود به سبک طبیعی را دارند ، بهتر است که بهترین جراح درعمل بینی با فرم طبیعی را بیابند ؛ به هر حال برای انتخاب یک جراح بینی توانا ، می توانید از طریق موارد ذکر شده در زیر اقدام نمایید.

در هر منطقه یا شهری که سکونت دارید ، اگر از متقاضیان انجام جراحی بینی هستید ، در ابتدا باید یک لیست از نام جراحان بینی شهر خود تهیه نمایید. برای انجام این کار ، می توانید از موتورهای جستجوی اینترنت بهره بگیرید یا با پرس و جو از اطرافیان و کسانی که تجربه عمل بینی را داشته اند ، لیست خود را تکمیل کنید. پس از آن ، نوبت به انتخاب یکی از بهترین های آن ها می باشد.

مواردی که پیشنهاد می شود ، در انتخاب خود لحاظ کنید ؛ به شرح زیر است :

 • می توانید به وب سایت جراح بینی مد نظر خود در رشت مراجعه نموده و از خدمات ارائه دهنده ایشان ، آگاه شوید.
 • همچنین از طریق اینستاگرام منتسب به وی ، نمونه کارهای جراحی های بینی او در سبک های متفاوت را ببینید.
 • یا به مطب پزشک مورد نظر خود رفته و با مراجعه کنندگان حاضر در مطب گفتگو کنید و از میزان رضایت آن ها جویا شوید.
 • در نهایت نیز می توانید با خود جراح بینی ، مشاوره داشته باشید.

اهمیت یافتن بهترین جراح بینی

یافتن یک پزشک حاذق و ماهر در رشت ، از این جهت بسیار پر اهمیت است که :

 1. با توجه به موقعیت قرار گیری بینی در صورت ( مرکز ) و شاخص بودن آن در چهره افراد ، لذا کوچکترین رخداد خطا در عمل رینوپلاستی ، می تواند بسیار تخریب کننده بوده و روحیات بیمار را تحت تاثیر منفی قرار دهد.
 2. علاوه بر آن ، همانطور که می دانید ؛ بینی از اجزای اصلی و حیاتی به جهت داشتن تنفس راحت می باشد و بروز مشکل در آن ، عملکرد تنفسی بیمار را دچار اختلال می نماید و گاها ، ادامه زندگی او را با سختی همراه می کند.

اکنون ، طبق موارد ذکر شده در فوق ، می توانید اهمیت انتخاب ماهرترین جراح بینی رشت را دریابید. در ادامه ، راه های انتخاب یک جراح خوب را تشریح خواهیم نمود.

ویژگی های بهترین جراح بینی رشت

 • یک جراح بینی خوب ، می تواند مدل های مختلف بینی را به زیباترین فرم ها جراحی کند و نتایج رضایتبخشی برای بیماران خود به ارمغان بیاورد.
 • پزشک ، باید با صبر و شکیبایی به کلیه سوالات بیمار پاسخ بدهد.
 • یک جراح با وجدان ، منافع مالی خود را در نظر نمی گیرد و سلامت و رضایت بیمار را اولویت کار خود قرار می دهد.
 • پزشک ماهر ، باید علاوه بر ظاهر بینی به تنفس بیمار نیز توجه کند.
 • همچنین موظف است ، بیماران را در جریان اقدامات قبل و مراقبت های بعد از انجام پروسه قرار دهد.
 • ایشان ، می تواند نتیجه نهایی را تصور کند و دیدگاه کلی از آن را به بیمار بگوید.
 • جراح  متبحر علاوه بر علم پزشکی ، اطلاعات کافی درباره علم زیبایی شناسی و خلاقیت دارد و با توجه به تناسبات صورت هر فرد بینی را به بهترین شکل فرم می دهد.
 • در برخی موارد ، افراد انتظار نامعقولی ازعمل زیبایی بینی دارند ، اما جراح حرفه ای می تواند با درایت بیمار خود را متقاعد کند.

هدف جراحی بینی

یکی از محبوب ترین و رایج ترین عمل های جراحی ، در دنیا و همینطور کشورمان ایران ، عمل  زیبایی بینی است. این پروسه اصولی ، می تواند ظاهر و عملکرد بینی را بهبود ببخشد ، و در نهایت یک نتیجه رضایت بخش از جراحی را برای بیمار به ارمغان آورد. رضایت فرد از ظاهر جدید بینی و زیباتر شدن صورت ، می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس او شود.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی ، در شکل ، سایز و ساختار بینی ، به منظور ایجاد تناسب بین بینی و اجزای صورت ، ارتقای زیبایی بینی و برطرف کردن مشکلات عملکردی و تنفس بیمار ، تغییراتی ایجاد می کند. ممکن است رینوپلاستی ، دارای هدف ترکیبی بهبود زیبایی و درمان بینی باشد. در این مواقع جراح ، عمل بینی زیبایی و درمانی را به صورت همزمان انجام می دهد. البته با توجه به ساختار بینی و مشکلات بینی ، هدف از جراحی بینی در افراد مختلف متفاوت است.

 

 

در چه مواردی از جراحی بینی استفاده می شود ؟

جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی ، به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی و بخشیدن فرم زیباتر به آن ، انجام می شود. این نوع رینوپلاستی در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد. تغییراتی در قوس روی بینی ، کوچک کردن نوک بینی ، جمع کردن بینی و پره های آن و از بین بردن کجی و پیچ خوردگی بینی ، در جراحی زیبایی بینی به منظور زیباتر شدن فرم بینی انجام می شود. کج شدن ظاهر بینی ، در دسته جراحی های زیبایی بینی قرار می گیرد ، و نباید آن را با انحراف تیغه بینی اشتباه گرفت.

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی

جراحی انحراف بینی در مواردی انجام می شود که ، در اثر بروز انحراف در تیغه سپتوم بینی ، عملکرد تنفسی بیمار دچار اختلال شود. انحراف بینی می تواند عوارضی چون تنگی نفس ، آبریزش بینی ، خرو پف در هنگام خواب و … را ایجاد کند. عمل سپتوپلاستی یا جراحی انحراف بینی ، در دسته جراحی های درمانی بینی قرار می گیرد و معمولا هزینه های آن ، توسط شرکت های بیمه ای تحت پوشش قرار داده می شود.

جراحی سپتورینوپلاستی

در مواردی ممکن است بیمار تمایل داشته باشد که ، در هنگام اصلاح انحراف در تیغه بینی ، ظاهر بینی او نیز زیباتر شود. در این موارد معمولا جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) ، و جراحی انحراف بینی ( سپتوپلاستی ) به صورت همزمان انجام می شوند. این جراحی ترکیبی از ، جراحی های زیبایی و درمانی بینی می باشد و به آن ، سپتورینوپلاستی گفته می شود.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی ثانویه بینی ، زمانی صورت می گیرد که فرد از نتیجه عمل خود رضایت نداشته باشد. در واقع در این جراحی ، ایراداتی که در عمل بینی اولیه برطرف نشده اند یا بر اثر جراحی قبلی پدید آمده اند ، به طور کامل رفع می شوند. البته این موضوع تا حد زیادی به میزان مهارت جراح بینی رشت بستگی دارد. بنابراین ، برای انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید و میزان مهرات ایشان برای عمل ترمیمی را بسنجید. چرا که  ، در صورت عدم داشتن مهارت کافی جراح ممکن است ، مشکلات جبران ناپذیری برای بیمار ایجاد شود.

از جمله ایراداتی که در جراحی تزمیمی بینی ، برطرف می شوند ؛ عبارتند از  :

 1. کوچک یا سربالا بودن بیش از حد فرم بینی
 2. مشکلات تنفسی
 3. قوز یا تو رفتگی بینی
 4. بلند بودن پروجکشن بینی
 5. کجی بینی
 6. عدم تقارن سوراخ های بینی
 7. و غیره.

لازم به ذکر است ، برای انجام این جراحی باید یک سال از پروسه عمل بینی قبلی گذشته باشد تا بافت بینی ، تحمل عمل جدید را داشته و تورم بینی فروکش کند. با از بین رفتن ورم ، مشکلات بینی به راحتی قابل تشخیص می شوند و حتی ممکن است ، ایراد بینی بر اثر ورم باشد و در این مدت خود به خود رفع شود.

افرادی که قصد انجام جراحی بینی ترمیمی را دارند ، باید به این نکته توجه کنند که این عمل پچیدگی بیشتری نسبت به عمل قبلی ، داشته و معمولا دوران نقاهت آن بیشتر است. به همین جهت ، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

جراح بینی چگونه فرم بینی را بعد از عمل انتخاب می کند؟

بینی زیباجو به سه روش فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی جراحی می شود. در گذشته فرم فانتزی بدون درنظر گرفتن هیچ عامل دیگری نظیر سلامتی و تناسب اجزای صورت برای تمام افراد انجام می شد. اما امروزه جراح بینی رشت ، فاکتورهای زیادی را در انتخاب فرم بینی بررسی می کند. این فاکتور ها به شرح زیر هستند:

 • بررسی تناسب در اجزای صورت از زاویه تمام رخ ؛ در طی این بررسی بینی در یک پنجم میانی صورت قرار می گیرد.
 • نسبت قرار گیری بینی با لب ها و چانه
 • انحراف در بینی
 • زیر بینی
 • ارتفاع در بینی
 • پهنای بینی و فاصله آن ها با چشم ها
 • زاویه بین لب بالایی با نوک بینی
 • ابعاد سوراخ های بینی

بعد از اتمام تمام بررسی ها پزشک به زیباجو خواهد گفت که بهترین فرم انتخابی برای صورت وی چه فرم بینی با چه ابعاد و چه میزان قوصی است.

رعایت این نکته توسط جراح بینی رشت ، نه تنها سلامتی متقاضی را حفظ می کند ، بلکه سبب می شود بعد از گذشت سال ها از گشته پروسه عمل ، فرم بینی متقاضی همچنان مورد پسند وی باشد.

تکنیک جراح بینی در جراحی بینی

جراحی در بینی از راه دو تکنیک باز و بسته انجام می شود. هر کدام از این تکنیک ها مزایا و معایب خود را دارند. اما به طور کلی جراح بینی رشت و دیگر جراحان حرفه ای مناطق مختلف از عمل بینی به روش باز استقبال زیادی می کنند. این روش جدید تر از روش بسته است و به دلیل دسترسی مستقیمی که به پزشک می دهد ، از ریسک کمتری برخوردار است.

زمان مناسب جراحی بینی از نظر جراح بینی

بعد از اتمام سن بلوغ و پایان یافتن رشد بینی ، امکان جراحی زیبایی در بینی وجود دارد . همچنین افراد می توانند تا سنین بالا این پروسه زیبایی را انجام دهند. اما بهترین سن برای این پروسه زمانی است که فرد هنوز طراوت و شادابی خود را دارد و صورت وی هنوز به اندازه کافی کلاژن سازی می کند.

آیا بهترین جراح بینی هیچ گونه خطایی در جراحی انجام نمی دهد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که بهترین پزشکان هرگز در کار خود خطا یا اشتباه نمی کنند. این موضوع در هر شغلی اشتباه است. هر شخصی در هر شغلی که است امکان خطا دارد ؛ اما بهترین پزشکان با درصد خطا کم و جزئی در رده بالایی قرار دارند. به طور کلی می توان گفت بین 1 الی 5 درصد از تمام عمل های زیبایی یک دکتر ممکن است به جراحی بینی ثانویه نیازمند باشد.

انواع بینی

بینی ها بر اساس ساختار پوست و استحکام بافت غضروفی ، به دو دسته تقسیم بندی می شوند :

بینی استخوانی

این بینی ها پوست بسیار نازکی دارند ؛ به گونه ای که با لمس بینی می توان به راحتی ساختار استخوان و غضروف های بینی را حس کرد. همچنین بینی های استخوانی ، از ساختار غضروفی بسیار محکمی برخوردارند. در جراحی این نوع بینی ، به ندرت نوک بینی بعد از عمل دچار افتادگی می شود. زیرا نوک بینی از تکیه گاه محکم استخوانی و غضروفی برخوردار است.

در اکثر بینی های استخوانی قوزی در روی بینی مشاهده می شود ؛ به همین دلیل به آن ها بینی های عقابی یا کمانی نیز گفته می شود. این بینی ها از کمترین میزان تجمع چربی برخوردارند و جراح بینی رشت ، می تواند این بینی را در انواع مدل های بینی جراحی نماید.

بینی گوشتی

بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند و استخوان و غضروف در آن ها نرم است. همچنین از نظر ظاهری نوک پهنی دارند. ضخیم بودن پوست این فرم از بینی ها کمی شرایط عمل را برای پزشک سخت می کند ؛ چرا که پوست ضخیم به راحتی روی فرم بینی نمی نشیند و از این نظر پزشک دچار چالش می شود. پیشنهاد می دهیم جهت جلوگیری از هر عارضه ای بهترین جراح بینی رشت را انتخاب کنید بدین ترتیب چالش های حین انجام پروسه به راحتی انجام می شود.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: