جراح بینی

انتخاب جراح بینی اولین گام برای یک عمل زیبایی بینی موفقیت آمیز است ، به دلیل اینکه بینی تنها عضو برجسته صورت است و در مرکز آن قرار دارد ، تاثیر بسیاری در تقارن و تناسبات چهره داشته و با داشتن کوچک ترین ایراد زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو افراد زیادی تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی را دارند. می توانید برای انجام این عمل به دکتر نجمی ، بهترین جراح بینی در رشت مراجعه نمایید.

 

جراح بینی - دکتر نگین نجمی

انتخاب بهترین جراح بینی رشت

 • با انجام رینوپلاستی ایرادات ظاهری و عملکردی بینی برطرف شده و زیبایی صورت افزایش می یابد. اما باید توجه داشت که این پروسه پیچیدگی های خاص خود را داشته و نیازمند دقت بسیار بالایی است ؛ بنابراین دکتر بینی باید در این زمینه تبحر و تجربه کافی را داشته باشد که فرد پس از عمل  با کوچکترین عوارضی مواجه نشود و بهترین نتیجه حاصل گردد.
 • در واقع یکی از مهم ترین عواملی که در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است ، انتخاب جراح خوب و باتجربه می باشد. برای این کار می توانید در موتورهای جستجو همچون گوگل سرچ کنید و لیستی از بهترین جراحان بینی را تهیه کنید. سپس به سایت هر یک مراجعه کرده و رزومه کاری و میزان تحصیلات ایشان را مورد بررسی قرار دهید.
 • یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب دکتر عمل بینی  بسیار حائز اهمیت است ، مشاهده نمونه کار های پزشک می باشد. این کار به شما این امکان را می دهد که میزان مهارت جراح را بسنجید و ببینید در این پروسه کدام نوع بینی مهارت بیشتری دارد. به عنوان مثال برخی از جراحان در جراحی بینی گوشتی ماهرتر هستند و نتایجی چشمگیر حاصل می کنند.
 • شما می توانید به منظور مشاهده نمونه کار های دکتر نجمی بهترین جـراح بینی رشت به صورت حضوری به مطب مراجعه نمایید و علاوه بر مشاهده نمونه کار ها ، با بیماران هم صحبت شوید و از میزان رضایت آن ها اطلاع کسب کنید.

 

ویژگی جراح بینی خوب

 • یک جراح بینی خوب می تواند انواع مدل های بینی را عمل کند و نتایجی بسیار زیبا حاصل نماید.
 • جراحان بینی باید بیماران خود را در جریان اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی قرار دهند.
 • پزشک خوب منافع مالی خود را در درجه آخر قرار داده و رضایت و سلامت بیمار را در اولویت قرار می دهد. در واقع علاوه بر ظاهر بینی به تنفس فرد نیز توجه می کند.

خانم دکتر نگین نجمی ، متخصص گوش حلق و بینی و بهترین جراح بینی رشت ، در زمینه جراحی بینی تبحر بسیاری داشته و با مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به صحت این موضوع پی ببرید. بدین منظور می توانید به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

توصیه های مهم جراح قبل از عمل :

هر نوع جراحی به انجام اقدامات خاصی برای تضمین خوب پیش رفتن روند ، نیاز دارد. علاوه بر این ، انجام برخی کارها و اجتناب از برخی دیگر ، می تواند به بهبود سریع تر کمک کرده و در عین حال ، خطر بروز مشکلات را کاهش دهد. آماده شدن برای رینوپلاستی هم دقیقاً از همین روند تبعیت می کند. قبل از اینکه عمل رینوپلاستی را انجام دهید ، به شما توصیه می کنیم زمانی را به آماده شدن برای روند اختصاص دهید. آماده بودن برای جراحی ، علاوه بر داشتن مزایای سلامتی ، تاثیرات روحی نیز به همراه داد. اولین آیتم در فهرست آماده شدن برای رینوپلاستی ، تست خون است. قبل از اینکه رینوپلاستی را انجام بدهید باید مطمئن شوید که هموگلوبین ، الکترولیت ها ، کراتین و INR (توانایی لخته شدن خون) همگی در سطح نرمال قرار دارند. نیازی نیست قبل از تست خون ، ناشتا باشید. انجام این آزمایش به پزشک این اطمینان را می دهد که در حین انجام عمل مشکلی برای بیمار ایجاد نمی شود.

 

 

نکات مهمی که جراح بینی بعد از عمل توصیه می کند :

نکاتی را دکتر نجمی بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی به بیماران خود توصیه می کند ، به شرح ذیل می باشد:

 1. آماده شدن برای رینوپلاستی ، دو هفته قبل از عمل شروع می شود.
 2. از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا در روز جراحی ، پس از مرخص شدن ، شما را به منزل بازگرداند.
 3. همچنین لازم است شخصی برای 24 ساعت اول بعد از جراحی، از شما مراقبت کند.
 4. دوهفته قبل از جراحی، از نوشیدن الکل خودداری کنید ؛ این ماده باعث طولانی شدن روند بهبود و افزایش کبودی می شود.
 5. برای هیدراته شدن بدن ، آب بنوشید.
 6. به توصیه دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح بینی رشت ، سیگار نکشید. نیکوتین ، ریکاوری را طولانی کرده و احتمال بروز مشکلات بعد از جراحی را افزایش می دهد.
 7. سعی کنید برای اجتناب از بروز مشکلات سلامت در آینده ، سیگار را بطور کامل ترک کنید.
 8. از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. این داروها در توانایی نرمال بدن برای لخته کردن خون ، اختلال ایجاد می کنند.
 9. اگر سردرد یا هر درد دیگری داشتید ، به جای آسپرین یا ایبوپروفن ، استامینوفن مصرف کنید.
 10. از مصرف مکمل های گیاهی خودداری کنید. چندین مکمل گیاهی از قبیل عصاره چای سبز ، جینسینگ و سیر ، می تواند به شکل منفی با بیهوشی برهم کنش انجام دهد.
 11. تنها محصول گیاهی توصیه شده برای مصرف قبل و بعد از عمل ، کرم یا پماد آرنیکا می باشد. محصولات بر پایه این گیاه ، اغلب بارای کاهش التهاب ، تسکین درد ماهیچه و بهبود زخم مورد استفاده قرار می گیرند.

چند کار دیگری که به شما در آماده شدن برای رینوپلاستی کمک می کند، شامل موارد زیر می باشد:

 • زیورآلات نیاندازید ، آرایش نکنید و لنز چشمی نگذارید.
 • لباس های راحتی که ترجیحاً از جلو با زیپ یا دکمه بسته شوند ، بپوشید.

ما دستورالعمل های دقیق پیش از جراحی را در اختیار شما قرار داده و جراح بینی خوب در رشت ، نیز توصیه های لازم را به شما ارائه خواهد داد. دنبال کردن همه این دستورالعمل ها ، به تضمین عدم بروز مشکل و داشتن یک روند بهبود سریع و راحت کمک خواهد کرد.

 

جراح بینی - دکتر نجمی

 

چرا جراح در حین عمل ، از پیوند غضروف استفاده می کند ؟

در بینی های گوشتی ، ساختار غضروفی بسیار ضعیف است و همین ساختار ضعیف اگر در حین عمل تقویت نشود ، ممکن است مدتی بعد از جراحی ، بینی برگردد یا دچار افتادگی شود. همچنین در جراحی بینی ترمیمی ، برای فرم بخشیدن مجدد ممکن است نیاز باشد که ، ساختار غضروفی توسط پیوند غضروف تقویت شود. در این موارد دکتر بینی از پیوند گرافت های غضروفی ، استفاده می کند. غضروف مورد نیاز ، معمولا از غضروف های اضافی دماغ ، غضروف های گوش یا دنده بیمار تهیه می شوند.

عوامل موثر در نتیجه جراحی

معمولا نتیجه نهایی زمانی قابل مشاهده است که ، تورم بینی از بین برود و غضروف ها در جای خود تثبیت شده باشند. بعد از یک سال می توانید شکل نهای بینی را مشاهده کنید. عوامل موثر در نتیجه عمل عبارتند از :

انتخاب بهترین جراح بینی

یکی از مهمترین مواردی که قبل از اقدام به جراحی باید مد نظر قرار دهید ، انتخاب یک دکتر بینی خوب است ؛ زیرا دکتر متخصص گوش و حلق و بینی با تجربه و متبحر می تواند ، از ناقص ترین بینی ، زیباترین بینی را خلق نماید.

میزان ضخامت و انعطاف پذیری پوست

معمولا بهترین نتیجه این فرآیند ، در بینی هایی قابل دست یابی است که ، پوست نازک ، سالم و دارای انعطاف پذیری بالا دارند.

ساختار بینی

نوع بینی از نظر استخوانی یا گوشتی بودن و ساختار استخوان و غضروف های بینی ، نقش مهمی در نتیجه عمل زیبایی بینی دارد. بینی های استخوانی ، به دلیل دارا بودن ساختار محکم و غضروف های مقاوم ، می توانند قدرت مانور بیشتری حین جراحی به بهترین جراح بینی رشت بدهند.

شدت مشکلات بینی

در صورتی که تفاوت بسیار زیادی در تقارن بین سوراخ های بینی وجود داشته باشد ، یا بیمار دارای انحراف ذاتی شدید در تیغه بینی باشد ، نتیجه عمل می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد و حتی در بعضی موارد مشکلات بینی نتوانند به صورت کامل برطرف شوند.

 

جراح بینی

انتظار بیمار از نتیجه عمل بینی

میزان رضایتمندی از نتیجه این پروسه ، تا حد زیادی به انتظار منطقی بیمار از جراحی بستگی دارد. این عمل برای زیباسازی بینی ، با توجه به فرم کلی صورت و استاندارد های زیباشناسی عمل بینی انجام می شود و جراح بینی در هنگام همگام ، تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت را در نظر می گیرد ؛ بنابراین باید یک انتظار معقول و منطقی از نتیجه جراحی ، داشته باشید.

برای انتخاب بهترین جراح بینی در رشت به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

 • در انتخاب بهترین جراح پیشنهاد می شود ، موارد زیر را در نظر داشته باشید :
 • اخلاق پزشک خود را در جلسه مشاوره در برخورد با مراجعه کنندگان در نظر بگیرید. لازم است پزشک در جلسه مشاوره با صبوری به تمام سوالات مراجعه کننده در نهایت آرامش پاسخ دهد.
 • تجربه کاری از مهم ترین نکاتی است که باید در انتخاب بهترین دکتر بینی در رشت به آن توجه داشته باشید ؛ زیرا هرچه جراح تجربه زیادی در این زمینه داشته باشد ، شانس موفقیت عمل جراحی افزایش پیدا می کند.
 • با مشاهده نمونه کارهای جراح مورد نظر خود می توانید مهارت پزشک را در زمینه عمل های بینی بسنجید و با اطمینان جراح خود را انتخاب نمایید.
 • رضایت بالای مراجعین از دیگر مواردی است که می تواند شما را در انتخاب جراح به اطمینان برساند. می توانید در شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری در مطب پزشک در مورد رضایت افرادی که سابقه عمل داشتند ، پرس و جو کنید .

با در نظر گرفتن این موارد می توان با اطمینان گفت دکتر نگین نجمی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، بهترین جراح بینی در رشت می باشد. تخصص و مهارت ایشان در عمل های جراحی موجب رضایت بالای مراجعه کنندگان شده است به همین علت می توان دکتر نجمی را یکی از بهترین جراحان بینی در رشت دانست.

جراح تا چه میزان می تواند شکل بینی را تغییر دهد ؟

اگر قصد انجام جراحی را دارید ، ابتدا لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که عمل بینی به تنهایی نمی تواند بهترین ظاهر را برای شما فراهم کند و یا زندگی شخصی شما را تغییر دهد. بینی عضو مرکزی و برجسته صورت بوده ، به همین دلیل هر تغییری در آن می تواند ظاهر شما را بهبود ببخشد اما این به معنی تغییرات گسترده در چهره نیست. همچنین بینی و اجزای صورت افراد با یکدیگر متفاوت بوده به همین دلیل تغییرات همه افراد بعد از جراحی یکسان نیست. بنابراین برای انجام عمل ، قبل از هر چیز باید انتظارات معقولی داشته باشید و به توصیه جراح بینی خوب در رشت خود دقت بفرمایید. مطمئن باشید جراح با در نظر گرفتن قواعد زیبایی شناسی ، بهترین تغییرات را در شکل بینی شما ایجاد می کند.

تاثیر جراح بینی خوب در نتیجه عمل

یکی از اصلی ترین فاکتورها و به وجود آورنده عمل بینی جراح می باشد و می تواند به طور کامل سرنوشت پروسه و نتیجه را به دست بگیرید و آن را تغییر دهد. یکی از اولین عواملی که باید به آن توجه شود و بیشترین تاثیر را به طور مستقیم برروی بینی دارد پزشک شما می باشد. به همین دلیل یکی از مهمترین موارد به حساب می آید و نیاز است تا در انتخاب آن نهایت زحمت و حوصله را به خرج دهید یک جراح بینی خوب را برای انجام پروسه رینوپلاستی انتخاب نمایید.

اما سوال اینجاست برای انتخاب یک جراح مناسب باید چه کرد و چه فاکتورهایی مهم هستند و باید در نظر گرفته شوند. به طور کلی موارد بسیاری می توانند کیفیت یک پزشک را تعیین کنند و مهمترین آنها مهارت و تجربه ایشان هستند که باید برای انتخاب متخصص در اولویت قرار بگیرند. برای اینکه از این موارد اطمینان حاصل کنید می توانید مدارک تخصص پزشک را مشاهده و بررسی نمایید و در رابطه با سابقه و آوازه ایشان تحقیق کنید و از نتایج عمل های او نیز می توان این موضوع را دریافت نمود. جدا از این موارد که برای انتخاب یک جراح بینی بسیار مهم هستند برقراری ارتباط و اینکه پزشک چگونه و تا چه حد شما را درک می کند یکی دیگر از موارد بسیار مهم است که کمتر به آن توجه می شود.

جدا از این موارد جراح می تواند تاثیر چشمگیری را برروی نتیجه رینوپلاستی شما داشته باشد و به کلی آن را دگرگون می نماید ؛ زیرا تمام پروسه به دست ایشان است و در حالی که کوچک ترین خطا تاثیر خود را دارد تجربه ایشان نیز می تواند یک نتیجه خوب را حاصل نماید. حتی در برخی موارد با وجود مناسب نبودن برخی موارد در صورت کار بلد بودن جراح بینی که تجربه بسیاری دارد ممکن است شانس دریافت یک نتیجه عالی بسیار بالا برود این است تاثیری که جراح خوب برروی عمل بینی دارد.

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: