جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

در صورتیکه می خواهید تاثیرات تزریق بوتاکس به خوبی نمایان شده و دوام و نتیجه مطلوبی برایتان داشته باشد ، نیاز است که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را جدی گرفته و آن ها را به طور دقیق رعایت نمایید. همچنین عدم رعایت نکات بعد از تزریق بوتاکس علاوه بر کاهش تاثیر تزریق می تواند موجب بروز خطرات و عوارض هم بشود لذا حتما در رعایت این موارد نهایت ذقت خود را داشته باشید. در ادامه این مطلب از دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی رشت ، به برخی از مهمترین نکات مراقبتی بعد از تزریق کردن بوتاکس اشاره خواهیم نمود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس - دکتر نجمی

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟

در ادامه لیستی از مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس  که مورد تایید بهترین جراح زیبایی رشت است ، تهیه شده است که هریک را به اختصار برای شما عزیزان شرح خواهیم داد :

شستن صورت بعد از بوتاکس

شستن ناحیه تزریق شده منعی ندارد فقط باید دو نکته را در نظر داشته باشید :

  1. از آب گرم استفاده نکنید.
  2. محل تزریق را لمس نکرده و به آن فشار نیاورید.

اهمیت این موارد نیز از این حیث می باشد که آب گرم می تواند موجب تغییر حالت ماده تزریق شده شود ، همچنین فشار بر روی محدوده تزریق شده سبب جابجا شدن بوتاکس می گردد ؛ که در هر دو حالت ، نتایج نامطلوبی حاصل خواهد شد.

طرز خوابیدن بعد از بوتاکس

از سوالات پرتکرار درباره خوابیدن بعد از بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره نموده :

چرا بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟

یا

بعد از بوتاکس چند ساعت نباید خوابید ؟

از عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس جابجا شدن ماده تزریق شده و خطر آسیب به بافت های دیگر می باشد ؛ لذا توصیه می شود بین 4 تا 6 ساعت پس از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان در حالت درازکش قرار نگیرید و حتی سر خود را به اطراف یا عقب و جلو خم نکنید.

آرایش بعد از بوتاکس

بهتر است تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس آرایش نکنید.

دیگر مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

  • پیشنهاد می شود به منظور جایگیری سریع و درست مواد تزریق شده به مناطق مورد نظر ، طی 30 دقیقه ابتدایی انجام حرکاتی نظیر اخم کردن ، خندیدن و تغییر در وضعیت عضلات صورت را داشته باشید.
  • پس از اینکه بوتاکس تزریق کردید ، می بایست به مدت 2 هفته از انجام لیزر ، لایه برداری و میکرودرم چشم پوشی کنید.
  • برخی پس از تزریق بوتاکس به پیشانی دچار سردرد می شوند و این درد تا یک روز با آن ها همراه خواهد بود ؛ این امر طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
  • برای جلوگیری از بروز ورم و کبودی بلافاصله پس از تزریق بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کنید.

ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

از سوالات پر تکرار در مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ، ورزش کردن می باشد. در پاسخ به این پرسش که آیا ورزش کردن بعد از انجام این پروسه مانعی دارد یا خیر باید گفت لازم است در روزهای ابتدایی بعد از تزریق ، از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن خودداری نمایید و از عوامل تحریک کننده پوست ، جلوگیری کنید ؛ اما انجام فعالیت های روزمره و سبک مانعی ندارد. انجام ورزش های سنگین و هوازی بعد از تزریق بوتاکس در رشت ، تا 2 روز ، موجب کبودی شده و امکان جابجایی ماده تزریق شده نیز وجود دارد. همچنین فعالیت شدید موجب افزایش ضربان قلب و جریان خون در محل تزریق می شود.

حمام کردن بعد از تزریق بوتاکس

بعد از گذشت 2 روز از تزریق می توانید با در نظر گرفتن شرایط زیر حمام کنید تا دچار مشکل نشوید :

  • لازم است دمای آب متعادل باشد و بیش از اندازه گرم نباشد.
  • از ایجاد بخار در حمام جلوگیری کنید.
  • از ماندن در وان حمام اجتناب نمایید.
  • گرمای زیاد موجب تغییر حالت بوتاکس می شود به همین دلیل باید از رفتن به جکوزی و سونا نیز تا مدتی خودداری شود.

اصطلاح کردن صورت بعد از بوتاکس

یکی دیگر از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ، اصطلاح نکردن صورت تا 24 ساعت می باشد. زیرا این کار موجب ایجاد فشار و افزایش جریان خون شده و ممکن است موجب جابجایی مواد بوتاکس به نواحی دیگر شود.

تغذیه مناسب بعد از تزریق بوتاکس

اگر قبل از انجام این پروسه خواب کافی و تغذیه مناسبی نداشته باشید ، ممکن است بعد از تزریق بوتاکس دچار سرگیجه و تهوع شوید. به همین دلیل توصیه می شود 4 ساعت قبل از انجام این عمل از نوشیدنی و غذاهای سالم استفاده نمایید. همچنین بعد از تزریق باید از مصرف الکل و مواد غذایی که موجب رقیق شدن خون می شود ، خودداری کنید و سعی کنید از میوه و سبزیجات سالم و پروتئین ها استفاده نمایید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: