جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تزریق ژل + دکتر نگین نجمی

تزریق ژل تکنیکی پرمخاطب در عرصه جوانسازی بافت های صورت و بدن بوده که با هدف پر کردن و حجم دهی در نواحی مختلف و رفع خطوط و چروک های پوست مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته دکتر نگین نجمی ، بهترین دکتر زیبایی رشت پس از انجام این تکنیک ، رعایت مراقبت های بعد از تزریق کردن ژل ضروری است.

تزریق ژل در رشت - دکتر نجمی

این تکنیک کاربردهای بسیار زیادی دارد و به طور کلی افرادی که به منظور تزریق ژل مراجعه می کنند در سه دسته زیر قرار دارند :

 1. افرادی که به دلایل مختلف مثل افزایش سن دچار چین و چروک های پوستی شده و خطوطی مثل خط خنده ، اخم و غم در صورت آن ها مشهود شده است.
 2. کسانی که در اثر عواملی همچون کاهش وزن شدید ، حجم برخی از اعضای صورت خود را از دست داده و ظاهری افتاده و پیر پیدا کرده اند.
 3. اشخاصی که با زاویه سازی یا حجم دهی برخی از اجزای صورت خود مثل گونه ، لب ، فک و غیره قصد تغییر و زیباسازی چهره خود را بدون انجام اعمال جراحی و به صورت غیرتهاجمی دارند.

انواع ژل ها

با توجه به ناحیه ای که قرار است ، تزریق ژل در آن انجام شود ، ممکن است برای تزریق ، از انواع مختلفی از ژل ها استفاده شود. ژل ها معمولا به صورت ژل های دائمی ، ژل های نیمه موقت و ژل های موقت ، طبقه بندی می شوند. در ادامه با پرکاربرد ترین ژل ها آشنا می شوید :

هیالورونیک اسید

مقادیر زیادی از این ماده ، به صورت طبیعی در بدن ، در بافت های نرم همبند و مایع چشم یافت می شود. همچنین این ماده طبیعی را می توان در غضروف ، مایع مفاصل و پوست نیز یافت. این ماده در پوست نقش مهمی را در تغذیه عهده دار بوده ، و به آن حجم می بخشد. به کمک تزریق ژل هیالورونیک اسید رقیق شده ، می توان حجم از دست رفته پوست را به آن بازگرداند ، و عمق چروک ها را کم کرد. مدت زمان ماندگاری این ژل در زیر پوست ، 6 تا 12 ماه می باشد.

هیدروکسی آپاتیت کلسیم

این ماده به سنگین ترین فیلر پوستی معروف است ، و با تحریک پوست ، سبب افزایش کلاژن سازی در آن می شود. این ژل شامل دو بخش است. بخش ژلی آن که معمولا بعد از گذشت 3 ماه از تزریق ، در پوست جذب می شود ؛ ولی بخش اصلی آن که سبب تحریک سلول های پوست برای کلاژن سازی می شود ، تا مدت زیادی ( تا یک سال ) ، در پوست باقی می ماند. معمولا از این فیلرها برای کم تر کردن عمق خطوط و چین و چروک های صورت ، استفاده می شود. نباید این ژل را برای لب ها یا اطراف چشم ها ، استفاده کرد.

پلی متیل متاکریلات

این ژل ها در دسته فیلر های دائمی قرار می گیرند ، و در رفع خطوط خنده و یا حجم دادن گونه ها بسیار کاربرد دارند. این فیلر دارای دانه های درشت ، می تواند بیش از 5 سال پس از تزریق ، در پوست ماندگاری داشته باشد. البته به دلیل مصنوعی بودن ، این ماده ، نسبت به فیلرهای طبیعی ، می تواند عوارض بیشتری را برای بیمار ایجاد کند.

کاربرد تزریق ژل

اصلاحات زیر توسط تزریق کردن فیلرامکان پذیر می باشد :

 • رفع خطوط نازولبیال ( خط خنده ) و ماریونت ( شیار به وجود آمده در اطراف چانه که از گوشه لب شروع و تا نزدیک فک امتداد دارد )
 • پر کرن گودی و رفع کبودی زیر چشم که در اثر تحلیل رفتن چربی آن ناحیه به وجود آمده است
 • تزریق ژل پیشانی به منظور رفع خطوط اخم ( خطوطی که بین دو ابرو ایجاد می گردد )
 • این پروسه برای برطرف سازی چروک های اطراف چشم ( خطوط پنجه کلاغی )
 • خوش فرم کردن صورت با زاویه سازی فک و نمایان شدن خطوط آن
 • پر کردن فرورفتگی هایی مثل جای جوش و اسکار
 • تزریق کردن ژل برای صورت لاغر و چاق کردن آن
 • تزریق ژل لب و برجسته کردن لب های باریک
 • رفع چین های به وجود آمده در اطراف دهان
 • تزریق ژل برای جوانسازی پشت دست ها
 • برجسته نمودن گونه ها
 • و غیره

ماندگاری تزریق ژل

میزان ماندگاری و دوام ژل تزریق شده به موارد بسیاری بستگی دارد که در زیر مهمترین آن ها را معرفی می کنیم:

 1. واکنش بدن نسبت به جذب ژل
 2. نحوه و میزان عمق تزریق
 3. نوع ژل مورد استفاده
 4. میزان غلظت ژل
 5. ناحیه تزریق شده
 6. مقدار ژل

مزایای تزریق ژل یا فیلر

از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های زیبایی و جوانسازی پوست در رشت ، تزریق ژل یا فیلر می باشد که مزایای و کاربرد های بسیاری دارد. در ادامه به برخی از مزایای این روش درمانی اشاره شده است :

  • موجب زیباتر شدن چهره و افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود.
  • نشانه های پیری پوست را از بین می برد و موجب جوانسازی و زیبایی پوست صورت می شود.
  • نیازی به جراحی ، بیهوشی و یا بستری شدن ندارد.
  • نتایج به دست آمده از این روش درمانی طبیعی بوده و به سرعت قابل مشاهده می باشد.
  •  تزریق ژل با بدن سازگاری دارند.
  • دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد ؛ بنابراین روشی ایمن و بدون خطر می باشد.
  • درمان در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
  • رطوبت و کیفیت پوست را بعد از تزریق بهبود می بخشد.
  • دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و تنها لازم است یک سری نکات و مراقبت ها بعد از تزریق برای رسیدن به بهترین نتیجه و بالا بردن ماندگاری آن رعایت شود.

 

تزریق ژل - دکتر نجمی

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • کسانی که تحت انجام این پروسه ، قرار گرفته اند ؛ تا دو هفته پس از آن ، باید از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایید.
 • مصرف برخی از داروها ؛ از جمله آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد پس از تزریق فیلر ، موجب تاخیر در دوران بهبودی می گردد ؛ به همین علت ، تا مدتی از مصرف این داروها ، منع می گردند.
 • استفاده از کمپرس یخ در روزهای ابتدایی پس از تزریق کردن ژل در رشت ، به رفع تورم و کبودی کمک به سزایی می کند ؛ بنابراین ، استفاده از آن را فراموش نکنید.
 • کاهش مصرف سدیم و ادویه در دوران نقاهت این پروسه زیبایی ، تاثیر به سزایی در بهبودی تورم و کبودی ناشی از آن ، خواهد داشت.
 • طبق توصیه بهترین دکتر زیبایی رشت ، باید تا مدتی از حمام طولانی ، سونا و از این قبیل موارد اجتناب نمایید.
 • بانوان در روزهای ابتدایی پس از تزریق ژل ، باید از به کار بردن لوازم آرایشی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • کسانی که این تکنیک را انجام داده اند ، باید تا مدتی از ماساژ و لمس ناحیه تحت درمان اجتناب نمایید.

بهترین نوع و برند ژل کدام است؟

یکی از محبوب ‌ترین ژل ها برای رفع چین و چروک‌ها و حجیم ‌سازی صورت ، هیالورونیک اسید است. این ماده در آمریکا و اروپا مورد تایید وزارت جهانی بهداشت است ، از این رو توانسته بیشترین و بالاترین طرفداران را دریافت کند. هیالورونیک اسید به دلیل اینکه در بدن افراد موجود بوده ، کمترین واکنش‌های آلرژیک و میزان عوارض را به دنبال دارد. نکته قابل توجه این است که در صورت بروز حساسیت و یا پشیمانی ، این ماده را می ‌توان با تزریق آنزیمی به نام هیالورونید به راحتی از بین برد.

چگونه انتخاب مناسبی برای تزریق ژل داشته باشیم؟

هر کلینیک معتبری ، مواردی مانند خط خنده ، خط اخم ، زاویه سازی ، تزریق ژل به گونه و همچنین انواع خدمات درمانی پوست و مو را به همراه انواع تزریق از جمله تزریق ژل به همراه حفظ سلامتی و براساس استانداردهای مربوط ، توسط روش ها و تجهیزات مدرن به زیباجویان ارائه می کند. از این رو برای انتخاب درست می بایست تحقیقات میدانی دقیق و منظمی را با مشاوره و دیدن نمونه کارهای هر پزشک داشته باشید.

آیا تزریق ژل درد دارد؟

تزریق ژل ، فرایندی غیر تهاجمی است که دستیاران پزشک قبل از اعمال ژل به زیر پوست با تزریق ، از کرم یا پماد بی حسی بر پوست افراد استفاده می کنند تا بیمار هیچ گونه دردی از این پروسه زیبایی تجربه نکند.

طرز خوابیدن بعد از تزریق کردن ژل

طبق توصیه پزشک در دوران نقاهت تزریق ژل ، از خوابیدن بر روی ناحیه تحت درمان خودداری نمایید. لازم به ذکر است ، قرار دادن دو بالش در زیر سر کمک به سزایی به تسریع در روند بهبودی کمک می کند.

ورزش بعد از انجام این پروسه

در روزهای ابتدایی تزریق فیلر ، از انجام ورزش های سخت و شدید خودداری نمایید.

معایب تزریق ژل چه می باشد ؟

تمامی روش های درمانی با عوارض جانبی همراه هستند اما در صورتی که تزریق زیر نظر متخصص انجام شود ، عوارض ناشی از بسیار نادر و خفیف بوده و مشکل جدی به وجود نمی آورد. تنها ممکن است در روزهای اول بعد از تزریق فرد دچار کمی سوزش ، درد ، کبودی ، التهاب و قرمزی ، بی حسی در ناحیه تزریق شود که موقت بوده و بعد از مدتی به طور کامل برطرف می شود.

چه افرادی نمی توانند ژل تزریق کنند ؟

 • خانم های شیرده و یا باردار
 • افرادی که بیماری های خود ایمنی دارند
 • افرادی که از انسولین استفاده می کنند
 • افرادی که سابقه سکته قلبی یا مغزی دارند
 • افرادی از داروی آسپرین و وارفارین استفاده می کنند یا بیماری خاصی دارند ، لازم است قبل از تزریق با پزشک مشورت نمایند.

هزینه تزریق ژل در رشت

به طور کلی فاکتور مهم در هزینه تزریق ژل بر اساس نوع ، کیفیت و مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق محاسبه می گردد ، همچنین ناحیه مد نظر نیز در این مسئله تاثیرگذار است. از این رو برای اطلاع از قیمت ها ، لازم است که به مطب پزشک مورد نظر خود مراجعه نموده و پس از معاینه و مشاوری با وی نسبت به هزینه های مربوطه آگاهی لازم را کسب نمایید.

سوالات متداول در رابطه با تزریق ژل

ژل دائمی بهتر است یا ژل موقتی ؟

در صورتی که قصد دارید برای اولین بار تزریق ژل انجام دهید ، توصیه می شود حتما از ژل های موقت استفاده نمایید. معمولا این نوع از ژل ها برای 6 الی 12 ماه ماندگاری دارند. ژل های حاوی هیالورونیک اسید از بهترین نوع ژل ها برای تزریق به نواحی مختلف صورت به شمار می روند. استفاده از ژل های موقت نسبت به ژل های دائمی از مزیت دیگری نیز برخوردار است ؛ عوارض ناشی از ژل های موقت بسیار کم بوده و با تزریق از بهترین برندها می توان عوارض ناشی از این پروسه را به حداقل میزان ممکن رساند.

بهترین برندهای تزریق ژل کدام است ؟

در حال حاضر ژل های متنوعی در بازار وجود دارند ، از بهترین نوع ژل ها که دارای تایید وزارت سازمان بهداشت و غذای آمریکا و همچنین استاندارهای لازم است به برندهای زیر می توان اشاره نمود :

رستیلن ، پرفکتا ، اسکالپترا ، نورامیس ، تئوسیال ، ژوویدرم ، استالیج و رووفیل

آیا امکان ژل ، تزریق شده وجود دارد ؟

یکی از مهم ترین مزیت های ژل ها امروزی ، دائمی نبودن آن ها است. به همین دلیل نیازی به تخلیه ژل نیست. معمولا اثرات این نوع ژل ها در کمتر از یک سال از بین می رود. از طرف دیگر در صورتی که به هر دلیل از انجام این پروسه رضایت نداشته باشید و تصمیم داشته باشید پیش از 1 سال اثرات ژل را از بین ببرید ، اگر ژل هیالورونیک تزریق شده باشد ، با تزریق یک ماده می توان به از بین رفتن ژل در بازه زمانی کوتاه کمک نمود.

می توان در دوران بارداری ، تزریق ژل انجام داد ؟

به صورت کلی انجام عمل های غیر ضروری در دوران بارداری و شیردهی به دلیل خطرات احتمالی بر روی کودک و جنین توصیه نمی شود. هر چند که هیچ سندی مبنی بر خطرات تزریق ژل بر روی جنین وجود ندارد ، با این حال انجام این فرایند زیبایی در بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

سخن پایانی

تزریق ژل در مشهد یکی از ایمن‌ ترین تکنیک ‌ها است که با این متد ، فرد به فرم دلخواه چهره خود می رسد. با انجام این پروسه زیبایی در کلینیک معتبر ، مراجعه کننده کمترین میزان عوارض را تجربه می کند. هر داوطلبی قبل از این پروسه زیبایی می تواند تمام انتظارات خود را به خانم نگین نجمی ارائه دهد تا به نتیجه ای ایده آل و مطلوب برسد.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: