جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جراحی بینی باز

به طور کلی جراحی زیبایی بینی با هدف اصلاح ایرادات تنفسی و ظاهری بینی انجام می شود. این جراحی تاثیر بسزایی در زیبایی چهره داشته و موجب برقراری تناسب و توازن میان اعضای صورت خواهد شد. در واقع به جرات می توان گفت که عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین فعالیت های زیبایی است که امروزه افراد بسیاری در سنین مختلف و با جراحی بینی باز هر جنسیتی قصد انجام آن را دارند. اما عمل زیبایی بینی را می توان به دو صورت انجام داد. برای آشنایی بیشتر تا انتهای این مقاله از دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی رشت همراه باشید.

جراحی بینی باز - دکتر نگین نجمی

عمل بینی به روش بـاز و جراحی بینی به روش بسته

اینکه عمل از کدام یک از این دو روش صورت گیرد ، به سلیقه و نوع مهارت جراح بینی بستگی دارد. عاملی که موجب تمایز این دو روش از یکدیگر شده ، محلی است که برش در آنجا ایجاد می شود. در واقع در جراحی بینی بـاز برش اصلی در ناحیه کلوملا ( تیغه میان دو سوراخ بینی ) ایجاد شده و به جراح بینی این امکان را می دهد که به ساختمان بینی اشراف کامل داشته باشد. در مقابل در عمل بینی به روش بسته برش از داخل سوراخ های بینی ایجاد شده و به پوست هیچ آسیبی وارد نمی شود. در واقع برشی در کلوملا ایجاد نخواهد شد. یکی از مزیت های عمل بینی به روش بـاز این است که دید و دسترسی بهترین جراح بینی  رشت ، به ساختمان بینی کامل بوده و امکان اصلاح کلیه ایرادات بینی وجود دارد. این در حالیست که در عمل بینی به روش بسته دید جراح محدود است و به همین دلیل امکان ایجاد تغییرات چندانی وجود ندارد. در حقیقت غالبا این روش برای افرادی مناسب است که بینی شان ایراد چندانی ندارد. لازم به ذکر است به منظور جمع کردن پره های بینی ، فارغ از بـاز یا بسته بودن عمل ،  در این قسمت برش هایی ایجاد خواهد شد.

خانم دکتر نگین نجمی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و یکی از بهترین جراحان بینی رشت ، از طریق روش بـاز اقدام به عمل می کنند و بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان آورده اند. شما می توانید برای مشاهده نمونه کار های ایشان به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه فرمایید.

مزایای جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی باز مزایای بسیار دارد که از مهم ترین آن ها به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • در این روش امکان تقویت غضروف های بینی وجود دارد.
 • به دلیل جدا شدن پوست از روی اسکلت بینی ، تغییرات بیشتری را می توان اعمال نمود و نتیجه عمل با ظرافت های بیشتری همراه است.
 • ناهنجاری و نامتقارنی هایی که در معاینه خارجی قابل مشاهده نیست ، در این روش عمل دیده شده و قابل اصلاح می باشد.

نکاتی در مورد عمل بینی به روش باز :

 • یکی از بهترین روش های برای انجام ترمیم بینی می باشد ؛ زیرا دسترسی به استخوان پایه و همچنین ساختار غضروفی بینی به راحتی امکان پذیر است. در عمل بینی ترمیمی نیاز به تغییرات زیادی می باشد و در این تکنیک بهتر می توان اصلاحات لازم را انجام داد.
 • در شرایطی که بینی ایرادات جزئی مانند قوز خفیف داشته باشد می توان از روش بسته استفاده نمود. در در مواردی که دفرمیتی های شدیدی در بینی مشاهده شود ، بهترین روش برای اصلاح و ایجاد تغییرات ، تکنیک باز می باشد.
 • جراحی بینی باز برای بینی های گوشتی بسیار مناسب می باشد.

بهترین روش برای عمل بینی کدام است ؟

عمل بینی بسته و جراحی بینی باز در رشت ، هرکدام مزایا و معایب خاصی دارند. پزشک با توجه به مشکلات بینی و تغییراتی که لازم است انجام شود ، بهترین روش را برای انجام عمل زیبایی بینی در نظر می گیرد ؛ بنابراین بهتر است در این رابطه به پزشک خود اطمینان داشته باشید و انتخاب روش عمل را به عهده او بگذارید.

عوارض عمل بینی به روش باز

در صورتی که جراح بینی تخصص و مهارت های لازم را داشته باشد ، عوارض جانبی عمل بینی باز در رشت ، موقت بوده و بعد از مدتی از بین می رود :

 • از دست دادن بویایی
 • مشکلات تنفسی
 • بی حسی پوست بینی
 • تورم شدید
 • کبودی زیر چشم ها
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: