جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می شود ؟ جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی از عمل هایی است که امروزه طرفداران بسیاری داشته و به برقراری تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت کمک می کند ؛ اما یکی از مهم ترین دغدغه های فکری افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی ، فرم نهایی بینی است. از این رو می توانید برای کسب نتیجه عالی به دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح زیبایی بینی در رشت مراجعه نمایید. انتخاب فرم بینی تا حدودی سلیقه ای بوده اما در واقع برای جراحی بینی تناسبات و استانداردهای جهانی ای وجود داشته که اکثر جراحان بینی به آن ها آگاه هستند. از این رو جراحان بینی با در نظر گرفتن این استاندارد ها و بررسی تناسبات صورت شما ، بهترین نوع و فرم بینی را پیشنهاد می دهند ؛ بنابراین توصیه می شود به روی فرم انتخابی خود پافشاری نکنید و با پزشک خود مشورت نمایید.

 

جراحی بینی طبیعی

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی

دکتر نگین نجمی ، بهترین دکتر عمل بینی طبیعی با سال ها تجربه در این زمینه ، نمونه کارهای موفق بسیاری را در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند ؛ در صورت تمایل به مشاهده نمونه کارهای دکتر نجمی جراح بینی رشت ، می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

جراحی بینی طبیعی به چه صورت می باشد ؟

عمل بینی طبیعی یکی از بهترین فرم های بینی بوده که برای هر نوع بینی گوشتی و استخوانی مناسب است. معمولا افرادی که تنها قصد برطرف کردن ایرادات بینی خود را دارند ، نمی خواهند صورتشان از حالت طبیعی خارج شود یا دوست ندارند مشخص باشد که جراحی زیبایی انجام داده اند ، اقدام به این جراحی می نمایند. لازم به ذکر است جراحی بینی طبیعی ، تنها مدل بینی است که برای آقایان مناسب می باشد. در حقیقت بر اساس استاندارد ها بینی فانتزی تناسبات و جذابیت های صورت را مردانه تحلیل می برد. غالبا جراحان بینی به افرادی که از صورت های کشیده برخوردار هستند پیشنهاد می دهند که جراحی زیبایی بینی طبیعی انجام دهند تا سبب گرد تر به نظر رسیدن صورت آن ها شود.

در ذیل ، به برخی از مواردی اشاره شده است که در جراحی بینی طبیعی ، باید رعایت شوند :

 • تقارن و طبیعی بودن اندازه حفره های بینی
 • سایز بینی
 • طبیعی بودن پره های بینی
 • عدم ایجاد قوس در بینی
 • حفظ ظاهر طبیعی بینی
 • عدم سربالا شدن نوک بینی
 • و غیره

تفاوت رینوپلاستی عروسکی و طبیعی در رشت

متقاضیان زیباجو پیش از مراجعه به جراح بینی خوب در رشت ، باید تصمیم بگیرند خواهان جراحی بینی طبیعی یا عروسکی هستند ؛ بدین ترتیب ، می توانند با دید بازتری به انتخاب جراح و متخصص گوش و حلق و بینی بپردازند ؛ مهم ترین تفاوت میان بینی های عروسکی و طبیعی ، در زوایه میان نوک بینی و لب بالایی می باشد. در بینی های طبیعی ، این فاصله میان 90 الی 95 درجه است ؛ در صورتی که در بینی های عروسکی یا فانتزی ، بین 100 تا 105 درجه می باشد و بدین ترتیب ، نوک بینی سربالا می شود. از دیگر تفاوت های میان این دو مدل عمل زیبایی بینی ، باید به قوس پشت بینی اشاره کنیم ؛ بینی های فانتزی ، دارای قوس می باشند ؛ در صورتی که در بینی های طبیعی ، این گونه نیست.

جراحی بینی فانتزی

رینوپلاستی بینی فانتزی یا همان عروسکی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی میان خانم ها به حساب می آید. اما این جراحی تنها برای بینی های استخوانی مناسب هستند. همچنین کسب نتیجه مطلوب از این جراحی تا حد زیادی به میزان مهارت جراح زیبایی بینی بستگی دارد. در واقع اگر بینی فانتزی بیش از حد کوچک یا سربالا شود ، امکان بروز مشکلات ثانویه همچون مشکل تنفسی وجود دارد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

این مدل بینی حالتی ما بین بینی طبیعی و فانتزی را دارد به صورتی که پل بینی صاف نیست ولی قوس بینی به اندازه بینی فانتزی هم نخواهد بود. در حقیقت تنها قوس کوچکی در نوک بینی ایجاد می شود.

آیا پروسه عمل بینی به صورت نچرال عوارضی را به همراه دارد؟

هر گونه پروسه جراحی به صورت فانتزی ، نیمه فانتزی و حتی نچرال دارای عوارض جانبی شایع و طبیعی می باشند ، در نتیجه بهتر است بدانید که تنها با رعایت مراقبت های توصیه شده از جانب جراح بینی در دوره نقاهت می توانید در مدت زمان کوتاهی آن ها را بهبود ببخشید ، از جمله عوارض همراه با این تکنیک زیبایی و درمانی می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 1. بروز حفره در تیغه بینی زیبا جو
 2. باریک شدن بیش از حد نوک بینی
 3. کاهش حس بویایی و ایجاد اختلال در تنفس
 4. باقی ماندن انحراف استخوان بینی
 5. کوچک شدن بیش از حد ساختار استخوانی بینی
 6. بروز خونریزی ، التهاب و عفونت ، کبودی و غیره

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

رعایت توصیه های زیر بعد از عمل رینوپلاستی ، می تواند به شما در کاهش مدت زمان بهبودی و کسب نتیجه مطلوب از جراحی ، کمک کند :

 • تورم و کبودی بعد از عمل بینی

بعد از عمل زیبایی بینی ، معمولا در نواحی اطراف چشم های بیمار ، تورم و کبودی ایجاد می شود. برای کمک به کاهش ورم و کبودی ، می توانید تا 48 ساعت بعد از عمل ، از کمپرس سرد یا تکه های یخ در اطراف چشم ها استفاده کنید. یخ را به صورت مستقیم بر روی پوست قرار ندهید ، و تکه های یخ را در یک کیسه نایلونی بر روی صورت استفاده کنید.

 • خوابیدن

بعد از عمل بینی لازم است ، استراحت کافی داشته باشید. بهترین وضعیت برای خوابیدن پس از جراحی ، خوابیدن به صورت طاقباز یا به پشت می باشد. به کمک چند بالش ، سر را در وضعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار به کاهش میزان تورم و تسریع بهبودی کمک می کند.

 • استحمام

تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، برای پرهیز از خیس شدن آن ، نمی توانید استحمام کنید. البته می توانید موها را به روشی که در آرایشگاه ها استفاده می شود ، بشویید. پس از برداشتن گچ نیز باید از استحمام با آب گرم پرهیز کنید. زیرا گرما سبب افزایش تورم بینی می شود.

 • تغذیه

نوشیدن مقادیر زیاد آب ، می تواند به تسریع بهبودی شما پس از جراحی کمک کند. در دوران نقاهت از جویدن غذاهای سفت پرهیز کنید ، و غذاهای نرم و آبکی میل کنید. همچنین برای جلوگیری از بروز یبوست ، رژیم غذایی سرشار از فیبر داشته باشید. برای جلوگیری از تورم بینی ، از مصرف غذاهای پر نمک و ادویه پرهیز کنید.

 • فعالیت

مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، لازم است برای سرعت بخشیدن روند بهبودی ، پیاده روی سبک داشته باشید. ولی باید از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین ، در دوران بهبودی اجتناب کنید.

 • فین کردن ممنوع

در دوران نقاهت از فین کردن پرهیز کنید ؛ زیرا این کار سبب وارد آمدن فشار به بینی شما و بروز خونریزی می شود. همچنین در هنگام سرفه و عطسه ، دهان خود را کاملا باز کنید.

 • برداشتن گچ بینی

معمولا یک هفته پس از عمل بینی ، لازم است برای برداشتن گچ بینی به مطب پزشک خود مراجعه کنید. برای اینکه گچ راحت تر از پوستتان جدا شود ، بهتر است قبل از مراجعه به مطب استحمام کنید.

 • چسب زدن بینی

پس از برداشتن گچ بینی ، متخصص گوش و حلق و بینی خوب در رشت به شما توصیه می کند ، که تا مدتی از چسب مخصوص بر روی بینی خود استفاده کنید. آموزش نحوه صحیح چسب زدن بینی ، در مطب به شما ارائه می شود. بهتر است قبل از هر بار تعویض چسب بینی ، استحمام کنید و پوست بینی را از چربی ها و آلودگی ها ، پاک نمایید.

هزینه جراحی بینی نچرال

هزینه این جراحی پس از معاینه جراح بینی و بررسی همه جوانب مشخص خواهد شد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دکتر نگین نجمی تماس حاصل فرمایید.

جراحی همزمان انحراف و رینوپلاستی طبیعی

جالب است بدانید که بر طرف کردن مشکلات موجود در عملکرد بینی بیماران همزمان با ایجاد تغییرات بر زیبایی فرم بینی امکان پذیر می باشد. بنابراین شما می توانید با انجام یک پروسه رینوپلاستی علاوه بر اصلاح انحراف استخوان بینی ، ظاهر بینی خود را بهبود بخشید و به این ترتیب از تنفس آسان و راحت همراه با فرم زیبای بینی خود لذت ببرید. انجام همزمان این دو تکنیک در اصطلاح پزشکی سپتورینوپلاستی نام داشته که با مزیت های فوق العاده ای همراه می باشد.

عمل بینی طبیعی برای چه افرادای مناسب است ؟

به دلیل ظاهری طبیعی و نچرال ، این مدل بینی برای انواع بینی های گوشتی و استخوانی مناسب می باشد و این نوع بینی را مدلی ایده آل برای آقایان می توان در نظر گرفت ؛ زیرا با رفع نواقص و مشکلات بینی جذابیت های مردانه آن ها حفظ می شود. هم چنین بینی های گوشتی بهترین نتیجه را از این نوع عمل بینی به دست می آورند.

رینوپلاستی بینی طبیعی در آقایان

عمل بینی طبیعی در آقایان طرفداران زیادی دارد . در رینوپلاستی بینی طبیعی در آقایان فرم گونه ها و سایر اعضای صورت بررسی می شود و سپس یا توجه به ایرادات بینی مثل بزرگ بودن ، کج بودن بینی ، پهن بودن و یا وجود قوز روی بینی ، جراح اقدام به اصلاح ایرادات بینی متناسب با سایر اجزای صورت بیمار می نماید تا در نهایت بینی ظاهری طبیعی و مردانه در صورت داشته باشد. در جراحی بینی طبیعی آقایان در رشت به موارد زیر توجه می شود:

 • لازم است سوراخ های بینی بدون ایراد و هم اندازه باشند.
 • انحراف ها و شکستگی های بینی برطرف می شود.
 • مشکلات تنفسی بیمار بهبود پیدا می کند.
 • افتادگی نوک بینی اصلاح می شود.

در جراحی زیبایی بینی باید قواعد زیبایی شناسی در خانم ها و آقایان نظر گرفته شود و فاصله متناسبی بین بینی و چشم ها و هم چنین لب ها برقرار باشد. بینی های کوچک و زنانه برای صورت آقایان مناسب نمی باشد و می تواند جذابیت و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

مزایای عمل بینی طبیعی چه می باشد ؟

 • از مهم ترین مزایای بینی های طبیعی به موارد زیر می توان اشاره نمود:
 • عوارض بعد از عمل آن نسبت به سایر فرم های بینی کمتر است.
 • ظاهر بینی ثابت می ماند و با افزایش سن مشکلی در ظاهر افراد به وجود نمی آید.
 • تنفس راحت و بدون مشکل

انواع تکنیک های جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی با تکنیک های مختلفی قابل اجرا است. هدف نهایی از تمامی تکنیک ها خلق بینی زیبا و طبیعی که در تناسب با اجزای صورت می باشد. اما هر یک از این تکنیک ها دارای تفاوت های اساسی در نحوه اجرا با یکدیگر هستند.

تکنیک بسته : در این روش از انجام رینوپلاستی طبیعی پزشک هیچ گونه برشی در قسمت خارجی بینی و روی پوست ایجاد نمی کند و تنها از طریق سوراخ های بینی اقدام به انجام جراحی و تغییرات مورد نظر می نماید. کلیه برش ها در این تکنیک بدون کنار زدن پوست بینی و باز کردن پره های بینی انجام می شود. به همین دلیل زمان انجام این پروسه کوتاه بوده و همچنین میزان تورم و کبودی بیماران بعد از جراحی کمتر است.

تکنیک باز : در این روش از جراحی بینی نچرال  در رشت ، لازم است پوست بینی به صورت کامل به سمت بالا کشیده شده و کنار گذاشته شود . سپس جراح به صورت مستقیم به ساختمان داخلی ، استخوان ها ، غضروف ها و بافت بینی دسترسی دارد و می تواند ایرادات بینی را برطرف نماید. در پایان جراحی پوست مجدد به روی ساختمان بینی کشیده شده و در نواحی که برش ایجاد شده است ، با بخیه های ظریف بسته خواهد شد. از آنجایی که در این پروسه امکان دسترسی به صورت دقیق به تمامی نقاط بینی وجود دارد ، می توان تغییرات بیشتری را اعمال نمود. همچنین در مواردی که نیاز به تغییر نوک بینی باشد ؛ لازم است حتما تکنیک باز به کار گرفته شود. مدت زمان این نوع جراحی بینی طبیعی در مقایسه با روش بسته طولانی تر بوده و با دوره ریکاوری بیشتری همراه است ؛ چرا که بیماران تورم و کبودی بیشتری را بعد از عمل تجربه می کنند.

در نتیجه

با وجود اینکه در ابتدا ، متقاضیان زیباجو به دنبال رینوپلاستی بینی عروسکی بودند ؛ اما در سال های اخیر ، عمل بینی طبیعی در رشت بیشتر مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد ، به دنبال ظاهر طبیعی بینی هستند ؛ چرا که بینی های طبیعی با گذر زمان ، زیباتر شناخته می شوند.

سن مناسب عمل طبیعی

بهتر است بدانید که سن ایده آل جهت انجام جراحی بینی نچرال در هر فردی با دیگر متفاوت است ، در واقع سن کاندیدای جراحی بینی به بلوغ ان ها بستگی داشته و لازم است افراد به طور کامل استخوان بینی و پوستشان رشد کرده باشد. به طور کلی از سن 17 الی 18 سالگی و در بزرگسالان حدود 40 الی 45 سال بهترین بازه سنی برای جراحی بینی می باشد.

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: