جراحی بینی فانتزی

از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد ، بیشترین تاثیر را در زیبایی و تناسبات چهره داشته و به همین دلیل امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین فعالیت های زیبایی میان اقشار مختلف مردم در هر سن و جنسیتی محسوب می شود ؛ بینی می تواند بر اساس سلایق ، فرم صورت و غیره به فرم های مختلفی جراحی شود. یکی از مدل های محبوب ، جراحی بینی فانتزی می باشد که در این مقاله از دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح بینی رشت ، قصد داریم به بررسی و ویژگی های این نوع بینی و علتت محبوبیت آن در بین افراد بپردازیم.

جراحی بینی فانتزی - دکتر نجمی

 

اما عوامل مختلفی در کسب نتیجه مطلوب از جراحی بینی فانتزی در رشت ، موثر هستند که این عوامل عبارتند از :

  1. میزان مهارت و تجربه جراح بینی
  2. نوع بینی و میزان ضخامت پوست آن
  3. و انتخاب فرم درست و متناسب با سایر اجزای صورت

انتخاب جراح بینی نیمه فانتزی در رشت

هرچه جراح بینی رشت از مهارت بیشتری برخوردار باشد ، نتیجه عمل بینی فانتزی نیز مطلوب تر و ماندگار تر خواهد شد ؛ به همین دلیل افراد متقاضی جراحی بینی باید در انتخاب جراح زیبایی بینی خود نهایت دقت را داشته باشند.

نوع بینی

از لحاظ میزان ضخامت پوست ، بینی ها به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شوند ؛ بینی های استخوانی پوست نازکی داشته و بهترین نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی هستند ؛ اما پوست بینی گوشتی ضخیم بوده و به همین دلیل نمی توان آن را به صورت فانتزی جراحی نمود.

انواع فرم های بینی

جراحی بینی فانتزی : یکی از پرطرفدار ترین مدل های بینی در میان خانم ها ، مدل فانتزی یا همان عروسکی است. در این جراحی زیبایی بینی کوچک شده و در قسمت پل بینی ، قوس و انحنای زیبایی ایجاد خواهد شد ؛ همچنین ، در بینی فانتزی نوک بینی سربالا خواهد بود به صورتی که فاصله نوک بینی تا لب بین 100 تا 105 درجه می باشد. افرادی که قصد انجام جراحی بینی فانتزی را دارند ، باید به این موضوع توجه داشته باشند که ایجاد مدل فانتزی نیازمند دقت بسیار بالایی بوده و باید انتظار معقولی داشته باشند ؛. در واقع چنانچه بینی بیش از حد کوچک یا سر بالا شود ، امکان بروز مشکلات تنفسی برای بیمار وجود دارد ؛ همچنین ممکن است تناسبات صورت فرد را نیز بهم بریزد.

جراحی بینی فانتزی - دکتر نگین نجمی

نکته مهم در رابطه با جراحی بینی فانتزی این است که تنها برای بینی های استخوانی مناسب بوده و امکان ایجاد آن در بینی های گوشتی وجود ندارد ؛ چرا که پوست بینی گوشتی ضخیم بوده و تغییرات ایجاد شده چندان مشخص نخواهد شد.

  • عمل بینی طبیعی : در این جراحی هیچ قوسی ایجاد نشده و پل بینی کاملا صاف است ؛ همچنین فاصله نوک بینی تا لب بالا بین 90 تا 95 درجه می باشد.
  • عمل بینی نیمه فانتزی : شدت قوس این بینی به اندازه بینی فانتزی نبوده اما پل بینی هم صاف نیست.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه این جراحی پس از معاینه توسط جراح بینی در مطب مشخص خواهد شد. تعیین هزینه عمل بینی فانتزی به فاکتورها و المان های مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل ممکن است هزینه این عمل توسط هر جراح و برای هر فرد متفاوت باشد.

تفاوت بینی فانتزی با بینی طبیعی

از موارد قابل توجه در بینی فانتزی و طبیعی ، زاویه ایجاد شده در نوک بینی و لب فوقانی می باشد. در بینی هایی که به فرم فانتزی جراحی می شوند ، این زاویه معمولا از 95 درجه بیشتر می باشد ، در حالی که در بینی هایی که به فرم طبیعی عمل می شوند این زاویه بین 90 الی 95 درجه است. به همین علت نوک بینی هایی که به فرم طبیعی عمل شده اند ، حالت نرمالی دارد. در حالی که در بینی عروسکی نوک بینی سربالا بوده و حالت طبیعی ندارد به همین دلیل با نگاهی به این افراد به سرعت متوجه عملی بودن بینی آن ها می شویم. از دیگر تفاوت های این دو فرم از بینی ، تفاوت در قوس بینی می باشد. بینی های طبیعی اغلب صاف بوده و یا انحنای کمی دارند ؛ این در حالی است که در بینی های فانتزی شاهد قوس بیشتری هستیم به نحوی که انحنای آن به خوبی قابل مشاهده است.

با ویژگی های بینی فانتزی بیشتر آشنا شوید

در جراحی بینی فانتزی ، جراح برای اینکه بینی را ظریف و کوچک کند ، تراش هایی روی استخوان بینی ایجاد می کند. این فرم از بینی همانطور که اشاره شد سربالا و همراه با قوسی زیبا از نمای نیم رخ می باشد. معمولا سوراخ های بینی از نمای رو به رو قابل مشاهده بوده و بینی از حالت طبیعی کوچک تر می شود. لازم به ذکر است که به دلیل ویژگی هایی که این نوع بینی دارد ، برای هر نوع چهره و بینی مناسب نمی باشد. برای مثال افرادی که اجزای صورت آن ها بزرگ است ، زمانی که بینی بسیار کوچک و عروسکی شود ، حالت چهره آن ها را غیر مصنوعی می کند. همچنین به دلیل ظرافت هایی که در این نوع بینی وجود دارد ، بر روی بینی گوشتی امکان پذیر نبوده و بیشتر افرادی که بینی استخوانی دارند ، از عمل بینی فانتزی نتیجه خوبی را دریافت می کنند.

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: