جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جراحی بینی کج + دکتر نگین نجمی

جراحی بینی کج یکی از انواع جراحی زیبایی بینی می باشد. هنگامی که نوک بینی متمایل به سمتی دیگر باشد و تیغه بینی از محور مرکزی که صورت را به دو نیم تقسیم کرده منحرف گردد ، بینی از لحاظ ظاهری کج به نظر می رسد. عوامل مادرزادی یا اکتسابی همچون برخورد ضربه شدید ، تصادف و دعوا می تواند سپتوم بینی را به یک سمت منحرف کند و این موضوع تا حد زیادی زیبایی و تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. ما در این مقاله از دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح بینی رشت ، قصد داریم در رابطه با علل کجی بینی و راه های درمان آن صحبت نماییم.

جراحی بینی کج - دکتر نجمی

تنها راه درمان کجی بینی ، انجام جراحی است اما این عمل از پیچیدگی های خاص خود برخوردار بوده و به همین دلیل به دقت و مهارت بالای جدکتر عمل اح بینی بستگی دارد. بنابراین برای اصلاح کجی بینی خود بهترین جراح بینی کج در رشت را انتخاب کنید و زمان کافی برای تحقیق درباره جراح بینی خوب در گیلان صرف کنید. کجی یا پیچ خوردگی و در اغلب موارد افتادگی نوک بینی از مشکلات ظاهری افرادی می باشد که دارای بینی های کج می باشند ؛ اما ممکن است آن ها علاوه بر این مورد ، با مشکلاتی ؛ از جمله سر درد ، خرخر شبانه ، سینوزیت ، مشکل تنفسی و از این قبیل موارد نیز درگیر باشند .

آیا کجی و انحراف بینی با هم یکسان هستند ؟

 • باید بدانید که برخلاف تصور برخی از افراد ، بینی کج و انحراف بینی دو مشکل مجزا هستند. در حقیقت بینی کج به بینی ای گفته می شود که در ظاهر کج است و تیغه بینی از خط میانی صورت فاصله دارد. اگر شدت کجی بینی چندان زیاد نباشد فرد در تنفس خود با مشکل مواجه نمی شود اما اگر میزان آن زیاد باشد می تواند یکی از راه های تنفس را مسدود کند و منجر به مشکلات تنفسی شود.
 • در مقابل انحراف بینی مربوط به سپتوم بینی است به طوری که تیغه بینی از داخل به یک سمت متمایل شده است. این امکان وجود دارد که انحراف بینی در ظاهر مشخص نباشد ولی مشکلات تنفسی برای بیمار در پی خواهد داشت.
 • انحراف بینی علاوه بر اینکه تنفس فرد را با مشکل مواجه می کند ، می تواند منجر به مسدود شدن دهانه سینوس ها و سینوزیت نیز شود. همچنین خرخر به هنگام خواب و خونریزی را در پی خواهد داشت.
 • لازم به ذکر است جراحی بینی کج از عمل های زیبایی است اما جراحی انحراف بینی ، نوعی عمل درمانی به حساب می آید. به همین دلیل بیمه هزینه جراحی انحراف بینی را پرداخت می کند.

علت کجی بینی چیست ؟

ژنتیک ، اصابت ضربه به بینی ، آسیب دیدگی بینی در حین زایمان و از این قبیل موارد می تواند از دلایل کج شدن بینی باشد.

 

 

روش های جراحی بینی کج

رینوپلاستی برای اصلاح کجی بینی معمولا از یکی از دو روش زیر انجام می شود:

عمل بینی کج با رینوپلاستی بسته

جراحی بینی به روش بسته معمولا در مواردی انجام می شود که در بینی نیازمند به اعمال تغییرات زیادی نباشد. در این روش جراحی برش ها در درون بینی انجام می شود و برش خارجی صورت نمی گیرد. جراح عمل بینی را از درون سوراخ های بینی انجام می دهد. این روش برای جراح دید مناسبی به ساختمان بینی فراهم نمی کند. ولی چون برشی در ناحیه پوست ایجاد نمی شود ، مدت زمان بهبودی کوتاه تر ، و عوارض بعد از جراحی بسیار کمتر است.

عمل بینی کج با رینوپلاستی باز

این روش جراحی بهترین دید و دسترسی به ساختمان بینی را ، در اختیار جراح قرار می دهد. در روش باز به منظور انجام عمل بینی ، جراح برشی را در ناحیه تیغه بین حفره های بینی ( کلوملا ) ایجاد می کند ، و پوست بینی را از روی غضروف های آن کنار می زند. سپس تغییرات لازم را در بینی اعمال می کند. این روش به دلیل داشتن دید و دسترسی مناسب ، بهترین روش جراحی در مواقع پیوند غضروف و جراحی ثانویه بینی ( جراحی ترمیمی ) می باشد. مدت زمان نقاهت پس از جراحی بینی کج در گیلان ، در این روش بیشتر است و ورم و کبودی بیشتری برای بیمار ایجاد می شود.

پیوند غضروف در عمل بینی کج

ممکن در جراحی بینی کج به ویژه در عمل بینی گوشتی و جراحی ترمیمی ، جراح نیاز داشته باشد ، غضروف بینی را تقویت نماید. در این حالت در هنگام جراحی ، گرافت های غضروفی به بینی بیمار پیوند زده می شوند و برای ثابت نگه داشتن آن ها ، از بخیه های غیر قابل جذب در بینی استفاده می شود. این غضروف ها معمولا از باقی مانده غضروف های خارج شده از بینی ، گوش یا دنده بیمار تهیه می شوند.

جراحی بینی کج

اقدامات قبل از جراحی کجی بینی

 1. قبل از عمل بینی کج در رشت بهتر است به حمام بروید. زیرا بعد از جراحی تا زمانی که گچ بر روی بینی شما وجود دارد ، نمی توانید استحمام کنید.
 2. از چند روز قبل از جراحی مصرف داروهای ضد التهابی ، دارو های رقیق کننده خون و مکمل های گیاهی را متوقف نمایید.
 3. از مدتی قبل از عمل ، از مصرف سیگار و الکل ، به دلیل جلوگیری از خونریزی در هنگام جراحی و اختلال در روند بهبودی بعد از جراحی ، پرهیز کنید.
 4. از آن جایی که جراحی بینی کج در رشت معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود ، لازم است روز عمل ناشتا باشید و از 8 ساعت قبل از جراحی ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 5. در روز جراحی از لباس های راحت و گشاد ، که نیاز به پوشیدن از سر ندارند استفاده کنید.
 6. اگر داروی خاصی مصرف می کنید به جراح قبل از عمل اطلاع دهید. در صورت صلاح دید جراح ، دارو های همیشگی خود را قبل از جراحی می توانید با اندکی آب میل کنید.
 7. حتما مدتی قبل از جراحی در محل جراحی حضور داشته باشید.
 8. چون ممکن است بعد از عمل بینی عوارض بیهوشی تا مدتی وجود داشته باشد ، باید یک نفر همراه داشته باشید که بتواند در صورت نیاز از شما مراقبت نماید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی کج

رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک در دوران نقاهت عمل زیبایی بینی ، دارای اهمیت به سزایی بوده و به هیچ عنوان ، نباید در این باره سهل انگاری گردد ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به مقاله مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در سایت مراجعه نمایید .

هزینه جراحی بینی کج در شمال چقدر است ؟

هزینه عمل بینی کج در هر فرد ، بر اساس فاکتورهای متفاوت ؛ از جمله میزان ناهنجاری و از این قبیل موارد متفاوت می باشد ؛ به همین علت به شما عزیزان توصیه می کنیم ، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به جراح زیبایی بینی خوب در رشت ، مراجعه نمایید ؛ ایشان پس از انجام معاینات مورد نیاز شما را از هزینه قطعی عمل بینی کج ، مطلع خواهند کرد.

 

جراحی بینی کج

سوالات متداول در مورد جراحی بینی کج

آیا عمل بینی بر روی بینی که شکسته شده و به طور کامل بهبود پیدا کرده است ، امکان پذیر می باشد ؟

از علت های رایج کج شدن بینی ، شکستگی بینی می باشد. در شرایطی که پزشک تجربه و مهارت لازم را داشته باشد می تواند در حین جراحی بینی کج مشکلات بیمارانی را بینی آن ها به تازگی دچار شکستگی شده و یا قبلا شکسته است را برطرف نماید.

بخیه های بعد از جراحی بینی کج چه زمانی برداشته می شود ؟

معمولا یک هفته بعد از انجام این عمل بخیه ها کشیده خواهد شد. پزشک در این جلسه می تواند میزان پیشرفت روند بهبودی بیمار را بررسی کند و به تمام سوالات و دغدغه های بیمار پاسخ دهد.

تورم بعد از عمل بینی کج بعد از چه مدتی بهبود پیدا می کند ؟

برای دیدن نتیجه نهایی بهتر است صبور باشید. البته بعد از چند هفته بینی شما نرمال به نظر می رسد و می توانید فرم کلی آن را مشاهده نمایید. اما بخشی از تورم ممکن است تا حدود یک سال ماندگار باشد. معمولا این تورم جزئی بوده و توسط افراد دیگر قابل تشخیص نیست. بعد از گذشت چند ماه شکل مطلوب بینی بهتر نمایان می شود. تورم باقی مانده در بینی به دلیل واکنش بدن به میزان آسیب دیدگی می باشد که در افراد مختلف ، متفاوت است. بافت ها در زمان بهبودی مایعات را در خود جمع می کنند که همین عامل موجب می شود بینی متورم به نظر برسد. معمولا بخش زیادی از تورم در همان ماه اول فروکش می کند و باقی تورم به مرور در طی 6 ماه تا 1 سال کاهش پیدا می کند تا به طور کامل از بین برود.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی کج را پوشش می دهد ؟

در حالت کلی زمانی که جراحی بینی با هدف بهبود مشکلات عملکردی و تنفسی انجام شود تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. اما اگر انجام این عمل همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام شود ممکن است هزینه های مربوطه تحت پوشش بیمه قرار نگیرد.

مزایا جراحی بینی کج

جراحی بینی کج یک جراحی زیبایی است که برای اصلاح کجی بینی انجام می شود. این جراحی می تواند مزایای زیادی برای فرد داشته باشد، از جمله:

 1. بهبود ظاهر بینی: جراحی بینی کج می تواند به اصلاح کجی بینی و ایجاد ظاهری متقارن تر و زیباتر کمک کند. این مزیت یکی از مزایای اصلی جراحی بینی کج است و برای بسیاری از افراد مهم ترین دلیل برای انجام این جراحی محسوب می شود. بینی یک عضو برجسته صورت است و کجی آن می تواند تأثیر منفی بر ظاهر کلی فرد داشته باشد. جراحی بینی کج می تواند به اصلاح این کجی و ایجاد ظاهری متقارن تر و زیباتر کمک کند.
 2. بهبود تنفس: در برخی موارد، کجی بینی می تواند باعث انسداد بینی و مشکلات تنفسی شود. جراحی بینی کج می تواند به بهبود جریان هوا و تنفس راحت تر کمک کند. این مزیت جراحی بینی کج کمتر مورد توجه قرار می گیرد، اما می تواند بسیار مهم باشد. کجی بینی می تواند باعث شود که یکی از سوراخ های بینی مسدود شود یا جریان هوا در آن با مشکل مواجه شود. این امر می تواند منجر به مشکلاتی مانند خروپف، تنگی نفس و عفونت های مکرر بینی شود. جراحی بینی کج می تواند به اصلاح این مشکلات و بهبود کیفیت زندگی فرد کمک کند.
 3. افزایش اعتماد به نفس: داشتن بینی کج می تواند بر اعتماد به نفس فرد تأثیر بگذارد. جراحی بینی کج می تواند به افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی فرد کمک کند.
  این مزیت جراحی بینی کج از دید بیماران اهمیت بیشتری دارد. اعتماد به نفس یک عامل مهم در موفقیت فردی است. داشتن بینی کج می تواند باعث شود که فرد احساس کند که متفاوت از دیگران است و از نظر ظاهری جذاب نیست. این امر می تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس و مشکلاتی در روابط اجتماعی فرد شود. جراحی بینی کج می تواند به اصلاح این مشکل و افزایش اعتماد به نفس فرد کمک کند.
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: