جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک که در اصطلاح پزشکی به آن بلفاروپلاستی می گویند برای افرادی که دچار افتادگی و پف در پلک بالا یا پایین خود شده اند ، پیشنهاد می گردد. این مطلب توسط دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح پلاستیک گیلان ، برای متقاضیان عمل زیبایی پلک تهیه شده است.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر نجمی

 

همانطور که می دانید چشم ها یکی از موثرترین عضو صورت به منظور زیبایی چهره می باشد که می توانند حالات روحی افراد را نیز منتقل کند. از طرفی پلک ها تاثیر مستقیمی بر روی زیبایی چشم ها دارند. گاهی ممکن است چشم یک فرد تمامی فاکتورهای لازم را به جهت زیبایی داشته اما به علل مختلف دچار شل شدگی در پوست اطراف چشم های خود شده باشد. در چنین شرایطی به کمک عمل زیبایی بلفاروپلاستی می تواند زیبایی و جذابیت را به چهره خود بازگرداند.

چه افرادی نیاز به جراحی زیبایی پلک دارند ؟

کسانی که در پلک بالایی یا پلک پایینی خود در اثر عواملی مثل

 • افزایش سن
 • سبک نا صحیح زندگی
 • ژنتیک
 • و غیره

دچار افتادگی ، پف و کیسه های چربی شده اند ، می توانند به کمک عمل بلفاروپلاستی مشکلات به وجو آمده را بر طرف نمایند.

چه مشکلاتی طی جراحی زیبایی پلک برطرف نمی شود ؟

چنانچه متقاضی انجام عمل جراحی زیبایی پلک هستید باید بدانید که در موارد زیر عمل بلفاروپلاستی بی تاثیر می باشد :

 1. حلقه های سیاه دور چشم ها
 2. چین و چروک های اطراف چشم
 3. افتادگی ابرو

جراحی پلک با لیزر

برخی افراد تصور می کنند در جراحی زیبایی پلک با لیزر ، هیچ برشی صورت نمی گیرد ؛ اما باید بدانید این جراحی بدون ایجاد برش بر روی پلک ها امکان پذیر نبوده و تفاوت عمل بلفاروپلاستی به کمک لیزر با روش کلاسیک آن تنها در این است که برش مورد نیاز توسط لیزر اتفاق می افتد.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر نجمی

پروسه جراحی زیبایی پلک

در بعضی افراد بلفاروپلاستی تنها در پلک بالا یا پایین انجام می شود. در بعضی دیگر ، پلک بالا و پایین هر دو با هم نیازمند عمل هستند. درادامه مراحل جراحی هر کدام از پلک ها را بیان می کنیم.

جراحی پلک بالا

 • در خط پلک طبیعی ، برشی ایجاد می شود ؛
 • از راه برش ایجاد شده ، پوست ، عضله و چربی اضافه جدا می شود.
 • پوست بخیه زده می شود.

نکته : از آن جا که برش درست در خط طبیعی پلک انجام می شود ، جای اسکار یا زخم بعد از عمل باقی نمی ماند.

جراحی پلک پایین

عمل پلک پایین بسته به شرایط و انتخاب بهترین جراح زیبایی پلک در گیلان ، به دو روش انجام می شود.

 • پلک روش معمول : در روش معمول ،  برشی در پایین مژه ها ایجاد می شود. از راه این برش پوست اضافه ، چربی و عضله ممکن است خارج شود یا آن که تنها نیاز به جابه جایی داشته باشد.
 • روش ملتحمه : از این روش ، عموما جهت کاهش پف زیر چشم استفاده می شود. در روش ملتحمه ، برش از داخل چشم ایجاد می شود و بدین ترتیب ، چربی اضافه را از داخل چشم برمی دارند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

عمل زیبایی پلک ، نیازمند مراقبت های بعد از عمل است. این مراقبت ها به نتیجه بهتر و زیباتر ، کمک کرده و دوران نقاهت را برای متقاضی کاهش می دهند. بنابراین پیشنهاد می دهیم اقدامات بعد از جراحی زیبایی پلک را جدی بگیرید. این اقدامات نظیر موارد زیر است:

 • در چند روز اول باید به پشت بخوابید ؛ در چنین حالتی ، زیر سر خود از دو بالشت استفاده کنید. بهتر است زاویه سر با بدن در حالت 35 الی 40 درجه قرار گیرد.
 • از کمپرس آب یخ ، جهت کاهش تورم استفاده کنید.
 • در چند روز اول (مدت زمان دقیق را از پزک جویا شوید) به هیچ عنوان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. همچنین هنگام بیرون رفتن و قرار گرفتن در معرض نور غیر مستقیم از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • قطره های چشمی که دکتر نجمی ، بهترین جراح بلفاروپلاستی در گیلان ، تجویز کرده است ، به روند بهبودی شما کمک شایانی می کند ؛ این قطره ها را در زمان خود استفاده کنید.
 • از انجام کارهایی که نیاز به تمرکز چشمی دارند ، مانند دیدن تلوزیون ، کار کردن با گوشی ، لپ تاپ یا هر صفحه نمایشگر دیگری ممنوع است.
 • رانندگی کردن ، نیاز به تمرکز چشمی دارد ؛ بنابراین در روز های اول از انجام این کار پرهیز کنید.
 • هنگام شستشوی پلک ، ابتدا دست ها را شسته و به صورت کاملا استریل زخم را تمیز کنید. جهت انجام این کار به گاز استریل و سرم شستشو نیاز دارید.
 • بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های سنگین ورزشی در روز های اول ، ممکن است به سلامت شما آسیب برساند.
 • مصرف داروهایی نظیر آسپرین که سبب رقیق شدن خون می شوند ، ممنوع است ؛ این دارو ها احتمال خون ریزی را افزایش می دهند.
 • مصرف هر گونه دخانیات نظیر سیگار و نوشیدن الکل به مدت 2 هفته بعد از عمل جراحی زیبایی پلک ، ممنوع است.
 • پیاده روی به کاهش تورم و بهبود گردش خون در بدن شما کمک می کند ؛ بنابراین در این دوران به صورت آهسته پیاده روی کنید.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر نجمی

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک نیز به اندازه مراقبت های پس از آن ، حائز اهمیت می باشد ؛ به همین علت ، در ذیل به مهم ترین موارد آن اشاره شده است ؛ با ما همراه بوده و با دقت ، مواردی را که در زیر ذکر شده اند ، مطالعه نمایید و جهت کسب اطلاعات بیشتر از بهترین جراح پلک در رشت ، در این باره سوال کنید.

 • در اولین گام قبل از جراحی پلک ، افراد باید اقدام به انتخاب بهترین جراح پلک ، نمایند.
 • متقاضیان جراحی زیبایی ؛ در روز جلسه مشاوره باید از توقعات و انتظارات خود از این جراحی ، گفته و نظر پزشک معالج خود را جویا شوند و همچنین ، ایشان را از سوابق پزشکی خود نیز مطلع نمایند.
 • مصرف برخی از داروها ؛ از جمله آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد منجر به ایجاد اختلال در انعقاد خون می گردند ؛ از این رو ، توصیه می شود از مدتی قبل از جراحی ، از مصرف آن ها خودداری شود.
 • استعمال دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل نیز همانند موارد فوق ، پیش از عمل زیبایی پلک ، ممنوع می باشند ؛ چرا که ، مصرف آن ها جراحی را با اختلال مواجه خواهد کرد.
 • به کسانی که تصمیم به انجام پروسه مذکور گرفته اند ، توصیه می شود در مصرف به موقع داروهای تجویزی توسط بهترین جراح زیبایی پلک در رشت ، دقت کرده و به هیچ عنوان سهل انگاری نکنند ؛ چرا که ، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.
 • بانوان در روز جراحی زیبایی پلک در گیلان ، باید بدون آرایش و لاک ناخن بوده و همچنین ، زیورآلات نیز به همراه نداشته باشند.

دوره نقاهت

دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی برای همه یکسان نیست اما با رعایت مراقبت های بعد از جراحی پلک می توانید مدت زمان بهبودی را کمتر کرده و دوران نقاهت بهتری را تجربه کنید. افرادی که تحت عمل زیبایی پلک قرار گرفته اند در روزهای اول دچار ورم و قرمزی بر روی پلک های خود می باشند ؛ اما با گذشت چند هفته از میزان این تورم و قرمزی کاسته شده و تغییرات به وجود آمده آشکار می شود.

هزینه جراحی زیبایی پلک

در نظر داشته باشید با توجه به این که حساسیت عمل بلفاروپلاستی پلک فوقانی و پلک تحتانی با یکدیگر متفاوت است بنابراین قیمت جراحی زیبایی پلک پایین و پلک بالا نیز با هم فرق دارد. چنانچه نیاز به جراحی پلک دارید برای اطلاع از هزینه آن باید نزد بهترین جراح پلک رفته و پس از معاینه حضوری و مشاوره با او هزینه نهایی مشخص خواهد شد.

نتایج حاصل از جراحی زیبایی پلک تا چه مدت ماندگار است ؟

از اصلی ترین علت افتادگی پلک ، افزایش سن می باشد. به هر حال نمی توان جلوی افزایش سن و تغییرات پوستی را گرفت. اما بعد از انجام جراحی زیبایی پلک ، روند پیری و افتادگی پوست به کندی پیش می رود و مدت زیادی زمان می برد تا پلک مجدد به حالت قبلی خود باز گردد و ماندگاری عمل پلک را از بین ببرد. همچنین با انجام مراقبت های پوستی و داشتن سبک زندگی سالم نظیر خوردن غذاهای سالم و مفید و همچنین ورزش کردن به صورت روزانه ، می توان ماندگاری اثرات و نتایج عمل بلفاروپلاستی در گیلان را افزایش داد. به صورت میانگین ماندگاری حاصل از این جراحی حدود 10 سال در نظر گرفته می شود.

شایع ترین عوارض جراحی زیبایی پلک چه می باشد ؟

از جمله عوارض کوتاه مدت و جانبی جراحی پلک می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • تورم و کبودی : تورم و کبودی از شایع ترین عوارض هر عمل جراحی می باشد. افرادی که جراحی زیبایی پلک انجام می دهند نیز شاهد کبودی و تورم در نواحی اطراف پلک و چشم خود خواهند بود. که برای ر فع این موضوع می توان برخی مراقبت هایی را که در این مقاله بیان شده است ، انجام داد.
 • باز شدن زخم ها : اگر از پزشک بی تجربه برای انجام این جراحی کمک بگیرید ، ممکن است که از بخیه های نامناسب استفاده کند و یا به گونه ای بخیه بزند که بعد از مدتی بخیه ها باز شود. به همین جهت توصیه می شود در انتخاب بهترین جراح پلک دقت داشته باشید. در مواردی نیز ممکن است بیمار به دلیل عدم رعایت مراقبت ها و دستکاری کردن چشم ، موجب باز شدن بخیه شود. باز شدن بخیه می تواند موجب بروز عفونت ، ترومای جزئی و بدخوابی شود.
 • عدم ایجاد تقارن در پلک ها : در صورتی که پزشک برش های نامتقارنی را در پلک ایجاد نماید ، موجب ناهنجاری هایی در ظاهر پلک می شود. البته لازم به ذکر است که بعد از جراحی به دلیل تورم ممکن است در ابتدا پلک ها نا متقارن به نظر برسند به همین علت توصیه می شود صبور باشید و تا مان بهبودی کامل در این مورد قضاوت نکنید.
0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: