جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جراحی بینی با نتایج درخشان ✨

میل به زیباتر شدن در انسان ها امری است که از دیرباز تا کنون در اولویت های اول زندگی افراد جامعه قرار داشته و رشد و پیشرفت دانش پزشکی نقش مهمی را در تحقق این ویژگی انسانی ایفا کرده است. جراحی بینی نیز یکی از صدر نشینان روش های رسیدن به زیبایی بوده که در بین افراد جامعه ما بسیار پر رنگ و فراگیر است. درصورتی که شما نیز قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید ، پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات مفید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت قرار دارد بنابراین زیبایی و تناسب آن می تواند تاثیر بسزایی در چهره افراد داشته باشد و درمقابل وجود نقص و نازیبایی آن می تواند تاثیر منفی روی ظاهر و اعتماد به نفس او بگذارد. از این رو افرادی که دچار ایرادات ظاهری در بینی خود هستند می توانند با انجام این عمل زیبایی توسط دکتر نگین نجمی ، مشکلات آن را برطرف کنند و با اعتماد به نفسی بالا و احساس رضایت نسبت به چهره خود در جامعه حضور یابند.

 

جراحی زیبایی بینی - دکتر نجمی

 

منظور از عمل بینی در رشت صرفا کوچک کردن بینی نیست ؛ اصلاح نقایص بینی و به وجود آوردن یک بینی طبیعی و متناسب با چهره فرد ، هدف اصلی رینوپلاستی یا عمل بینی است. امروزه طبیعی بودن بینی در عین بی نقصی ، موضوعی است که در تمامی دنیا مورد توجه قرار گرفته و تمایل به آن رو به افزایش است.

عمل بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی در نوع پوست بینی و میزان مقاومت اسکلت آن است. همین دو ویژگی می تواند حساسیت و پیچیدگی جراحی های بینی را تحت تاثیر قرار دهد. از آنجایی که پوست بینی های گوشتی ضخیم است بنابراین تغییراتی که روی تیغه بینی انجام می گیرد از زیر این ضخامت ، خیلی به چشم نمی آید. از طرفی ظرافت غضروف در بینی های گوشتی نیز قدرت مانور بر روی آن را با محدودیت روبرو می کند. البته این چالش ها در گذشته وجود داشت خوشبختانه امروزه با پیشرفت عمل پزشکی تکنیک های نوینی مثل عمل بینی تقویتی این محدودیت ها و مشکلات رو به صفر هستند. متداول ترین مشکل بینی های استخوانی وجود قوز بر روی آن است که پزشک با تراشیدن اصولی و حرفه ای مشکل را برطرف می کند. نازک بودن پوست بینی های استخوانی موجب می شود که اصلاحات اعمال شده توسط جراح کاملا مشهود باشد، از این رو کوچکترین خطا نیز به چشم می آید. بنابراین چنانچه قصد جراحی بینی در رشت را دارید قبل از هرچیز باید برای یافتن بهترین جراح بینی شمال نهایت تلاش و دقت خود را به کار گیرید.

 

برگشت بینی بعد از عمل رینوپلاستی

بسیاری از افراد که متقاضی عمل زیبایی بینی در رشت با دکتر نجمی ، هستند نگران برگشت پذیری بینی خود پس از انجام رینوپلاستی می باشند. در ارتباط با این موضوع باید گفت چنانچه عمل جراحی زیبایی بینی را به دست یک جراح ماهر و با تجربه بسپارید و پس از انجام عمل بینی مراقبت های لازم را از بینی خود داشته باشید امکان برگشت بینی به حالت قبل تقریبا غیر ممکن بوده و می توانید با خیال راحت اقدامات لازم جهت جراحی را انجام دهید. در بعضی از بینی هایی که دارای انحراف و دفورمیتی شدید هستند ، امکان اصلاح کامل در یک مرحله وجود ندارد. در چنین مواردی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی رشت ، توضیحات لازم را قبل از انجام جراحی بینی به زیباجو داده و او را کاملا آگاه می سازد.

عمل زیبایی بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

فرم بینی در ظاهر افراد نقش تاثیر گذاری دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد که از ظاهر بینی خود راضی نیستند به جراحی زیبایی بینی در رشت اقدام می کنند. این نارضایتی ظاهری ممکن است شامل یک یا چند موارد زیر باشد:

 • قوز بینی
 • ارتفاع زیاد بینی
 • طول زیاد
 • بزرگ بودن سوراخ بینی
 • افتادگی نوک دماغ
 • انحراف در فرم بینی

بهترین سن برای عمل بینی

دکتر نجمی ، بهترین دکتر بینی گوشتی در رشت ، در رابطه با سن مناسب این جراحی بیان می کند : تعداد زیادی از افرادی که جهت تغییر فرم بینی خود به پزشکان مراجعه می کنند ، نوجوانان تشکیل داده اند. جراحی بینی برای این افراد در صورتی که به دلیل احساس هیجان و فشار دیگران نباشد انجام می گیرد. اما پیشنهاد می دهیم از سن 18 سال به بعد ، عمل بینی انجام دهید. افرادی که در میانسالی به سر می برند نیز می توانند عمل زیبایی بینی را انجام دهند اما ممکن است بسته به شرایط جسمی خود ، قبل از عمل نیاز به آزمایش های بیشتری داشته باشند.

اهمیت پوست در پروسه عمل کردن بینی

با توجه به این موضوع مهم  که پوست نقش خیلی مهمی را در سلامت ، جوانسازی و زیبایی تمام انسان ها ایفا می کند. از این رو بهتر است بگوییم طی رینوپلاستی و همچنین نتایج حاصل از آن نیز تاثیرات شگفت آوری دارد. اگر چه در طی جراحی زیبایی بینی ، در واقع جراح تغییری بر روی پوست ایجاد نمی کند ، اما از اهمیت آن کم نمی شود و باز هم از تاثیرات پوست بر نتیجه نهایی آن نمی توان قافل شد. به عنوان مثال در صورت دارا بودن پوست بینی با ضخامت بالا ، فرد در دسته بینی های گوشتی قرار گرفته که سبب می شود خلاقیت ، هنر و مهارتی که جراح طی انجام جراحی بینی به کار برده است به درستی روئیت نشود و فرد تصور کند که جراح انتخابی او از تخصص مورد نیاز برای اعمال اصلاحات بر روی این عضو بویایی برخوردار نمی باشد. در مقابل هر چه پوست متقاضیان از ضخامت کمتری تشکیل شده باشد ایرادات بزرگ تری را با خود به همراه دارد.

بر فرض مثال در صورتی که جراحی بی تجربه رینوپلاستی را انجام داده باشد و ایراداتی در آن حاصل شده باشد معایب اسکلت بینی به خوبی در زیر لایه نازک پوستی مشاهده می شود زیرا تغییرات کوچک به خوبی در آن نمایان می شود. در صورتی که ضخامت پوست در حین عمل کم باشد جراح با چالش جدی تری مانند پاره شدن پوست در زمان بستن برش ها روبرو می شود که همین امر موجب می شود برای ترمیم و رفع این مشکل ، پوست توسط تکنیک های مخصوص بخیه شود. به همین جهت بهتر است برای تشخیص نوع پوست بینی و به دست آوردن جذاب ترین و بهترین نتایج به یک جراح حاذق مراجعه کنید.

بیهوشی در رینوپلاستی بینی

همانطور که می دانید جهت انجام عمل بینی در رشت نیاز به بیهوشی است. سه دسته بیهوشی وجود دارد که هر یک از آن ها بسته به شرایط عمل و بیمار شرایط مطلوبی را برای اقدام به عمل جراحی فراهم می کنند. سه روش بیهوشی شامل موارد زیر است:

 1. بیهوشی موضعی : در جراحی بینی در رشت از روش بیهوشی موضعی استفاده نمی شود. این بیهوشی تنها برای عمل های سرپایی انجام شده و طی عمل تنها محل مورد نظر به صورت موضعی سر می شود.
 2. بیهوشی وریدی : بیهوشی وریدی تکمیل کننده بیهوشی موضعی است. بدین صورت که به خون متقاضی توسط سرم آنژیوکت مواد بیهوشی و خواب وارد شده و وی به خواب می رود. سپس بینی به صورت موضعی بی حس می شود.
 3. بیهوشی عمومی : در بیهوشی عمومی متقاضی به گونه ای بیهوش می شود که جهت تنفس نیاز به اکسیژن مصنوعی دارد. این بیهوشی بیشترین رضایت و کارآمدی را در متقاضیان عمل بینی دارد.

مزایای جراحی زیبایی بینی

 • تقارن در چهره : در صورتی که بینی شخصی انحراف داشته باشد ، باعث ایجاد عدم تقارن بین سایر اجزای صورت می شود. از این رو با رفع انحراف و تنفس بهتر افراد این پروسیجر با وجود اینکه درمانی محسوب می شود ، با تغییرات دیگر زیبایی و کوچک کردن آن ، بیمار به ظاهری بهتر و زیباتر دست پیدا می کند.
 • بهبود جریان تنفس بینی : ساختار درونی بینی در ایجاد مشکلات تنفسی افراد از راه بینی سهیم می باشند. موارد و حوادثی همچون ضربه شدید هنگام ورزش ، تصادف و یا هر نوع اختلال دیگری دلیلی برای وجود انحراف و شکستگی در نواحی تیغه بینی می شود. تیغه بینی ، استخوانی است که با ایجاد یک دیوار سمت چپ و راست بینی را از یکدیگر جدا کرده است که این تیغه را اصطلاحا سپتوم می نامند. در صورتی که این تیغه منحرف شده باشد ، ممکن است یک و یا هر دو قسمت راه تنفس بینی اشخاص را مسدود کند. از این رو به دلیل اینکه این عضو وظیفه رساندن هوا را به ریه بر عهده دارد ، راهش بسته می شود برای رفع این عارضه در این شرایط بیمار تحت دو عمل رینوپلاستی و سپتوپلاستی به طور همزمان قرار می گیرد در نتیجه این جراحی هم مسیر تنفس فرد اصلاح می شود و هم شخص به ظاهر مطلوبی می رسد. جراحی بینی زیبایی در واقع با هدف کوچک کردن ، بهبود جریان هوا و اصلاح مجاری تنفسی انجام می شود.
 • اعتماد به نفس بالا : در مواردی که مراجعه کنندگان به مشکلاتی از قبیل خود پنداری های منفی و همچنین نداشتن اعتماد به نفس در عذاب هستند ، با ایجاد تغییری مثبت و تاثیر برانگیز در ظاهر بینی شان با حس زیبایی بیشتر ، آرامش و اعتماد بیشتری در جامعه ظاهر می شوند که این خود منجر به لذت بردن فرد از زندگی می شود.

انواع تکنیک های جراحی بینی ؟

همچنین ، در عمل بینی ، چندین تکنیک مختلف استفاده می ‌شود. برخی از اصلی ‌ترین انواع تکنیک ‌های جراحی بینی عبارتند از :

 1. تکنیک باز : در این روش ، پوست و بافت مهمانداری بینی برای دسترسی به ساختارهای داخلی بینی باز می ‌شود. این تکنیک برای موارد پیچیده و تغییر شکل بزرگ بینی استفاده می ‌شود.
 2. روش بسته : در این روش ، برش‌ ها در داخل بینی انجام می‌ شوند و پوست بر روی بینی بسته می ‌شود. این تکنیک برای موارد ساده و تغییرات کوچک ‌تر شکل بینی استفاده می ‌شود.
 3. جراحی منیسکتومی : در این روش ، هنجارهای نامتقارن بین دو طرف بینی برطرف می ‌شود. این شامل حذف بخش کوچکی از بافت همراه با ترمیم طرف مقابل می ‌شود.

تکنیک درست جراحی بینی بستگی به وضعیت هر بیمار و اهداف جراحی دارد. بهتر است با یک جراح پلاستیک با تجربه مشورت کنید تا گزینه موردنظری که برای شما مناسب است را تعیین کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • یکی از مهم ترین مواردی که افراد متقاضی رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی در رشت باید مد نظر داشته باشند ، انتخاب یک جراح بینی خوب و باتجربه است. در حقیقت مهارت ، دانش و میزان دقت جراح تاثیر مستقیم در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت. بنابراین این انتخاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از عواملی که به شما در انتخاب دکتر بینی کمک می کند ، مشاهده نمونه کار های پزشک است. بدین منظور می توانید به عکس های موجود در سایت یا صفحات مجازی همچون اینستاگرام پزشک مراجعه کنید. البته نباید تنها به عکس اکتفا کنید و حتما به صورت حضوری به مطب هم مراجعه فرمایید.
 • پس از انتخاب جراح خود ، ایشان را در جریان سوابق بیماری و دارو هایی که مصرف می کنید بگذارید. همچنین دکتر باید در جریان عمل هایی که در یک سال گذشته انجام داده اید قرار بگیرد. توصیه می شود اگر به داروی به خصوصی حساسیت دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

سایر اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی

 • از دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی در رشت استعمال دخانیات و مصرف الکل را کنار بگذارید زیرا این مواد رگ ها را گشاد کرده و سبب کاهش غلظت خون می شوند. در نتیجه احتمال خونریزی در حین عمل بیشتر خواهد شد.
 • از 14 روز قبل از عمل بینی مصرف دارو هایی همچون آسپرین و وارفارین ممنوع می باشد. در این مدت از انجام فعالیت های دندانپزشکی نیز خودداری نمایید.
 • پیش از عمل استحمام کنید تا بدن عاری از هرگونه آلودگی باشد. آقایان باید ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند.
 • بانوانی که دارای لاک یا کاشت ناخن هستند ، باید حداقل لاک یکی از انگشتان خود را پاک نمایند.
 • از به همراه داشتن زیور الات و اجسام فلزی خودداری کنید. همچنین بدون آرایش به محل جراحی مراجعه نمایید.
 • حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • بانوانی که دچار عادت ماهانه هستند ، جراح خود را در جریان قرار دهند.
 • از 8 ساعت قبل از رینوپلاستی خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

به صورت کلی بینی را بر اساس فرم اولیه ، جنس پوست ، آناتومی اجزای صورت و همچنین انتظارات فرد متقاضی با مشورت و صلاحدید پزشک به فرم های مختلفی می توان جراحی نمود. بینی فانتزی یا عروسکی ، بینی طبیعی و بینی نیمه فانتزی سه مدل اصلی جراحی زیبایی بینی است که هر کدام دارای ویژگی ها خاصی است. در ادامه به توضیح هریک از این موارد خواهیم پرداخت :

عمل بینی طبیعی : در این نوع از فرم بینی ها از ایجاد قوس های شدید و کوچک کردن بیش از حد بینی خودداری می شود. در واقع می توان گفت در عمل زیبایی بینی به فرم طبیعی هدف اصلی برطرف کردن مشکلات و نواقص بینی بوده اما فرم کلی بینی حفظ می شود و در نهایت یک بینی زیبا و کاملا طبیعی که در تناسب با سایر اجزای صورت است ، ایجاد می شود.

عمل بینی نیمه فانتزی : این فرم از بینی ها حالتی بین بینی فانتزی و طبیعی است و ویژگی های هر دو را تا حدودی دارا می باشد. برای مثال در این فرم از بینی ها شاهد قوس ملایم و سربالا هستیم و بینی نسبت به بینی طبیعی کوچک تر می شود ، اما نسبت به بینی های فانتزی کمی بزرگتر است. ذکر اینکه الزامی است که کوچک بودن بینی به معنای زیبایی نیست ! لازم است بینی با سایر اجزای صورت همانگی داشته باشد تا زیبا به نظر برسد.

عمل بینی فانتزی : در جراحی بینی فانتزی تلاش می شود تا یک قوس شدید از نمای نیم رخم ایجاد شود. همچنین زاویه بین لب بالا و نوک بینی زیاد است. به دلیل ویژگی های خاص این فرم از بینی ها برای هر نوع چهره ای مناسب نیست و معمولا در افرادی که چهره استخوانی و ریزی دارند ، با نتایج بهتری همراه است. همچنین افرادی که دارای بینی استخوانی و پوست نازک هستند ، نتایج خوبی را از این جراحی دریافت می کنند.

 

نمونه کار و فیلم عمل زیبایی بینی دکتر نگین نجمی

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

برای آن که بعد از عمل دوران نقاهت برای شما به آرامی سپری شود ، باید مراقبت هایی را انجام دهید. این مراقبت ها در روند درمان تاثیر دارد و مانع هرگونه آسیب به بینی می شود. در ادامه نکات مراقبتی بیان شده توسط دکتر نجمی ، بهترین جراح بینی گیلان را شرح می دهیم :

شستشوی بینی بعد از رینوپلاستی

بعد از جراحی بینی ، مخاط بینی افزایش پیدا کرده و تنفس را کمی سخت می کند. جهت تمیز کردن بینی و از بین بردن این مشکل ، پزشک برای شما سرم شستشو تجویز کرده و نحوه استفاده از آن را شرح می دهد. پیشنهاد می دهیم به مدت 47 ساعت بعد از عمل حتما از این سرم شستشو استفاده کنید. در تمیز کردن بینی خود هر گز از جسم سخت یا هیچ گونه جسم نرمی را به بینی خود وارد نکنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

دو بالشت در زیر سر خود قرار داده و به پشت بخوابید (حالت طاق باز) سعی کنید سر خود را به اندازه 30 تا 45 درجه از بدن بالاتر قرار دهید. همچنین هرگز به اطراف مایل نشوید. مایل شدن به اطراف سبب انحنا در بینی می شود. (این نکات را تا زمانی که فرم بینی شما تثبیت نشده باشد باید رعایت کنید.)

هزینه جراحی زیبایی بینی در رشت

اطلاع از هزینه جراحی رینوپلاستی از مواردی می باشد که تا قبل از معاینه توسط بهترین دکتر عمل بینی رشت ، امکان پذیر نبوده و متقاضی عمل بینی در رشت با مراجعه به پزشک و گذراندن مشاوره پزشکی و معاینات لازم می تواند از قیمت عمل رینوپلاستی بینی خود آگاه شود.

سریع ترین راه کاهش ورم بینی بعد از جراحی

یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد بعد از انجام عمل زیبایی بینی در خصوص راهکارهای سریع کاهش تورم بینی بعد از جراحی بینی در رشت است. پیش از هرچیز لازم است بدانید که تورم و کبودی بعد از عمل غیر قابل اجتناب می باشد و راهکارهایی که در این خصوص بیان می شوند تنها به تسریع و بهبود ورم بینی کمک می کنند. در ادامه به نکات مهمی که در کاهش ورم بینی تاثیر زیادی دارند ، اشاره شده است.

 1. استفاده از کمپرس سرد : همانطور که در مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی اشاره شد ، استفاده از کمپرس سرد ، نقش بسیار موثری در کاهش ورم بینی دارد. بیشترین تاثیر استفاده از کمپرس در سه روز اول بعد از انجام عمل زیبایی بینی می باشد. در صورتی که به صورت مداوم و صحیح از کمپرس استفاده نمایید ؛ شاهد تاثیرات فوق العاده آن خواهید بود.
 2. چسب زدن به بینی بعد از عمل : استفاده از چسب بینی در هفته دوم بعد از جراحی آغاز می شود. چسب بینی از آنجایی که با فشار ملایمی به پوست چسبانده می شود ، در کاهش ورم بینی و همچنین سازگاری پوست بینی با ساختار جدید بینی نقش بسزایی دارد. توصیه می شود در ماه اول بعد از جراحی از چسب بینی به صورت مرتب استفاده نمایید و هرگاه چسب شما دچار آلودگی و یا رطوبت شد ، آن را تعویض نمایید. بهترین زمان برای تعویض چسب هر یک روز در میان بعد از استحمام است. دقت داشته باشید که اگر چسب شما خیس و یا مرطوب شود ، دیگر چسبندگی لازم را نداشته و تاثیری در کاهش ورم بینی نخواهد داشت.
 3. خوابیدن : یکی از نکات مهمی که زیباجویان باید بعد از عمل در رابطه با کاهش ورم بینی بعد از جراحی نسبت به آن توجه داشته باشند ، در رابطه با چگونه خوابیدن بعد از رینوپلاستی است. در صورتی که سر شما از بدن و شانه ها بالاتر قرار داشته باشد این موضوع به کاهش ورم بینی کمک زیادی می کند. از طرف دیگر نباید روی صورت و به پهلو بخوابید ؛ چرا که این موضوع موجب تورم یک طرفه در بینی می شود.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

در واقع تزریق کورتون بعد از عمل بینی اولیه و یا ترمیمی به چند دلیل انجام می شود. یکی از کاربردی ترین آن در خصوص کاهش التهاب بینی و پیشگیری از ایجاد زخم و یا درمان آن است که پس از رینوپلاستی ایجاد می شود. نکته قابل توجه این است که تورم پس از رینوپلاستی امری طبیعی است و تا دوره نقاهت برای کاهش آن باید صبر کنید. زمان مناسب برای انجام این پروسه کاهش ورمی به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید طبق تجویز پزشک انجام شود. برخی از متخصصان ، 1 الی 2 ماه پس از جراحی زیبایی بینی و بعضی دیگر 3 الی 4 ماه بعد ، تزریق کورتون را توصیه می کنند تا مانع از بافت اسکار شده و فرد شاهد جراحی بینی با نتایج درخشان شود. در کل باید بگوییم که تزریق بینی در صورتی تاثیر بیشتری در نتیجه رینوپلاستی می گذارد که مقدار زیادی از ورم بینی در دوره نقاهت رفع شده باشد. میزان اثر گذاری این فرایند ، اغلب تا دو هفته بعد از تزریق مشاهده می شود.

تزریق کورتون برای سریعتر رسیدن به نتیجه موفقیت آمیز در ناحیه سوپراتیپ و نوک بینی انجام می شود ، زیرا ضخامت پوست این بخش از بینی ، بیشتر از نواحی دیگر است و به دنبال آن هر چه پوست ضخیم تر باشد ، میزان التهاب نیز افزایش می یابد. مقدار تورم با توجه به روش جراحی ، جنس پوست بینی ( در بینی های گوشتی پوست از ضخامت بیشتری برخوردار است) ، سن و غیره متفاوت است. بیمارانی که بینی های گوشتی دارند ، پس از عمل زیبایی بینی از ورم نوک دماغ خود رنج می برند به همین جهت با تجویز پزشک این پروسه را در همان ماه ابتدایی بعد از جراحی انجام می دهند. تعداد دفعات تزریق کورتون نیز با پیشنهاد پزشک می بایست انجام شود.

ورزش کردن بعد از جراحی زیبایی بینی

بسیاری از افرادی که عمل زیبایی بینی انجام می دهند ، سوالات زیادی در خصوص ورزش کردن بعد از عمل بینی دارند. در پاسخ به این پرسش ها باید گفت در واقع انجام فعالیت های بدنی و ورزش های سبک بعد از گذشت 7 روز از انجام رینوپلاستی محدویتی وجود ندارد و تنها لازم است افراد در حین انجام این تمرینات به برخی دستورالعمل ها و نکات مراقبتی توجه داشته باشند. برای مثال باید از خم کردن سر خودداری شود ، همچنین انجام فعالیت هایی که سبب افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود ، در این دوران ممنوع است ؛ چرا که این موضوع ممکن است منجر به پاره شدن رگ ها و خونریزی بینی و تورم شدید در بافت های بینی شود. اما پیاده روی سبک ، تمرینات سبک یوگا ، حرکات کششی در این دوره نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند ، بله به دلیل بهبود گردش خون به ترمیم بافت ها و زخم های بینی و کوتاه شدن دوره نقاهت کمک می کند.

در رابطه با ورزش های سنگین نظیر بدنسازی و شنا توصیه می شود حداقل تا 2 ماه صبر نمایید. همچنین باید از شیرجه زدن در آب تا 1 سال خودداری شود. در رابطه با ورزش بدنسازی بعد از جراحی بینی در رشت ، نیز لازم است به این نکته توجه داشته باشید که نباید از وزنه های سنگین در شروع فعالیت های بدنی خود استتفاده کنید ، بلکه باید به مرور به وزن دمبل خود اضافه نمایید تا فشاری به بینی وارد نشود. در خصوص ورزش هایی که با توپ همراه است و یا ورزش های رزمی نیز بهتر است تا یک سال صبر شود ؛ چرا که در این رشته های ورزشی خطر برخورد توپ و یا ضربه به بینی وجود دارد و این موضوع می تواند تا قبل از یک سال ، نتیجه رینوپلاستی را با تغییر همراه کند.

چگونه جراح بینی خوبی را برای اخذ نتایج مثبت انتخاب کنید؟

اگر عمل بینی طبق استاندارد انجام نشود اثرات مخرب بزرگی بر ظاهر داوطلب جای می گذارد. از این رو بیماران در زمان انتخاب جراح می بایست محتاط باشند. به همین جهت زیباجو در حالت طبیعی ، می بایست لیستی از چندین پزشک تهیه کند و از میان آن ها بهترین متخصص جراحی زیبایی بینی را برگزیند. نکات مهمی که می بایست در خصوص جراحی بینی مورد بررسی قرار گیرد عبارتند از :

آموزش و تجربه

به طور قانونی ، تمام جراحان بینی می توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند. بیمار باید پزشکی را برگزیند که در عمل زیبایی و ترمیمی مهارت بالایی داشته باشد. هر دکتری در حین عمل باید ساختار خارجی بینی و مسیرهای تنفسی را در اولویت خود قرار دهد. بیماران آینده نگر در جلسه مشاوره با پزشکان ، سوالاتی درباره رویکرد رینوپلاستی می کنند تا دکتری انتخاب کنند که تنفس بیمار را در اولویت برنامه خود قرار دهد.

پیشینه مثبت

متقاضیان به طور طبیعی ، پزشکی انتخاب می کنند که شهرت و تجربه بالایی در موفقیت و انجام جراحی بینی با نتایج درخشان در رشت داشته باشد.

فرایند شخصی

جراحی زیبایی بینی پروسه ای شخصی است که بر سلامت ذهنی فرد و ظاهر متقاضیان تاثیر بسزایی می گذارد. از این رو بیماران ، متخصصی بر می گزینند که با آرامش و گوش شنوا نگرانی هایشان را درک و به آن ها توجه کند و با ارائه نمونه کارهای عمل های قبلی خود به بیمار این اطمینان را دهد که نتیجه مطلوبی از این پروسیجر دریافت می کند. داوطلب می تواند از میزان رضایت بیماران حاضر در مطب نیز پرس و جو کند و با یک انتخاب مناسب ، نه تنها چهره خود را زیباتر بلکه از نظر تنفسی نیز به هیچ مشکلی دچار نشود.

عمل بینی با لیزر چیست ؟

جراحی بینی با لیزر یک روش جدید و پیشرفته برای اصلاح شکل بینی است. در این روش ، از یک لیزر قدرتمند برای برش و ترمیم بافت ‌های بینی استفاده می ‌شود. این روش به دلیل دقت بالا ، کاهش خونریزی و زمان بازیابی کوتاه تر نسبت به روش‌های سنتی جراحی بینی ، مورد توجه قرار گرفته است. با این حال ، رینوپلاستی با لیزر همچنان یک روش پیشرفته و پرهزینه است و باید توسط جراحان مجرب و متخصص انجام شود.

نکات مهم مربوط به تغذیه بعد از جراحی بینی و ممنوعات آن ؟

بعد از این جراحی ، تغذیه مناسب و مراقبت از بینی بسیار مهم است. در ادامه به برخی از نکات مهم مربوط به تغذیه بعد از جراحی بینی و ممنوعیت‌های آن اشاره می ‌کنم :

 • مصرف مایعات : بعد از عمل بینی ، باید مایعات بیشتری مصرف کنید تا بدن شما از دست داده رطوبت را جبران کند. مصرف آب ، آب ‌نبات ، شربت ‌های طبیعی و نوشیدنی هایی مانند چای سبز و سردابه مفید هستند.
 • مصرف مواد غذایی سبک : بعد از جراحی بینی ، باید از مصرف غذاهای سنگین و چربی‌ های اشباع شده خودداری کنید. به جای آن ، می ‌توانید از غذاهای سبک و سالمی مانند سوپ ، ماهی ، مرغ ، سبزیجات و میوه استفاده کنید.
 • مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C : ویتامین C به عنوان یک آنتی ‌اکسیدان قوی ، به بهبود سریع ‌تر زخم‌ های بینی کمک می ‌کند. مصرف میوه‌ هایی مانند پرتقال ، نارنگی ، توت فرنگی و سبزیجاتی مانند برگ کلم و فلفل دلمه می ‌تواند به شما کمک کند.
 • ممنوعیت‌ ها : بعد از عمل بینی ، باید از مصرف الکل ، دخانیات ، غذاهای شور و نمکی ، غذاهای حاوی ادویه‌ های قوی و غذاهای حاوی قند بالا خودداری کنید. همچنین ، باید از مصرف غذاهایی که ممکن است باعث تحریک بینی شوند ، مانند غذاهای حاوی فلفل ، سیر و زنجبیل ، خودداری کنید.

در هر صورت ، بهتر است قبل از انجام عمل بینی با پزشک خود در مورد تغذیه مناسب بعد از جراحی مشورت کنید.

آیا جراحی بینی با بی حسی موضعی نیز انجام می شود ؟

بله ، این عمل با بی حسی موضعی نیز انجام می ‌شود. در این روش بی حسی موضعی با استفاده از مواد بی حس کننده در ناحیه بینی ایجاد می ‌شود و بیمار همچنان در حالی که بیدار است ، می ‌تواند با پزشک صحبت کند و حرکت کند. این روش معمولاً برای جراحی‌های کوچک بینی مانند جراحی کوچک بینی ، رینوپلاستی برای بهبود تنفس و یا جراحی بینی برای تغییر شکل بینی استفاده می ‌شود. با این حال ، در برخی موارد ، ممکن است پزشک تصمیم بگیرد که از بی حسی کلی برای بیمار استفاده کند. به هر حال ، نوع بی حسی مورد استفاده برای این جراحی باید توسط پزشک تعیین شود.

چه غذا هایی را بعد از رینوپلاستی نباید بخوریم ؟

بعد از عمل بینی ، برخی از غذاها و مواد ممکن است تحریک کننده باشند و باعث تشدید عوارض و آسیب به نازایی شوند. در ادامه برخی از غذاهایی که بهتر است بعد از جراحی بینی مصرف نشوند را ذکر میکنیم :

 • غذاهای تند : غذاهای تند و حاوی ادویه‌های حاره می ‌توانند عوارضی مانند التهاب و تحریک بیشتر در نازل‌ها ایجاد کنند.
 • غذاهای گرم و داغ : مصرف غذاهایی مانند سوپ‌های داغ و چیلی ممکن است باعث خونریزی و التهابات در بعضی از افراد شود.
 • غذاهای سخت و خشک : مصرف غذاهای خشک می ‌تواند باعث تحریک محل عمل جراحی بشود. بهتر است از غذاهای نرم و آسان برای مصرف در این دوره استفاده کنید.
 • غذاهای سرد و یخ‌ زده : مصرف غذاهای سرد و یخ‌ زده ممکن است باعث تورم و تشدید علائم بینی شود. بهتر است از مصرف غذاهای گرم و در دمای اتاق استفاده کنید.

همچنین ، بهتر است بعد از جراحی بینی از هرگونه غذایی که پزشک معالج شما توصیه نکرده است ، خودداری کنید و به دستورات و مشاوره‌ های پزشک خود توجه کنید.

آیا امکان رخ دادن حساسیت بعد از عمل بینی وجود دارد ؟

بله ، امکان رخ دادن حساسیت به جراحی بینی وجود دارد. اگر شما به مواد یا داروهای مورد استفاده در رینوپلاستی حساسیت دارید ، می ‌توانید واکنش‌ های حساسیتی نظیر تورم ، خارش ، قرمزی ، یا خارش در محل جراحی تجربه کنید.

این واکنش ‌های حساسیتی به عنوان “حساسیت به چیزهایی که استفاده شده در جراحی” شناخته می ‌شوند. برای پیشگیری از این وضعیت ، پزشک شما باید جزئیات جراحی شما را به دقت بررسی کند و تاریخچه حساسیت ‌های شما را در نظر بگیرد. اگر حساسیت ‌های شما به عوامل مورد استفاده در عمل بینی ثابت شده باشد ، پزشک ممکن است به شما داروهای ضد حساسیت تجویز کند تا از واکنش ‌های حساسیتی جلوگیری شود.
همچنین ، پیش از جراحی بینی ، مهم است که با پزشک خود در مورد هر نوع حساسیت یا واکنش حساسیتی که تاکنون تجربه کرده‌ اید ، صحبت کنید تا او بتواند بهترین راهنمایی ‌ها را برای جلوگیری از واکنش‌ های حساسیتی در دوره نقاهت و بهبودی پس از جراحی بینی ارائه دهد.

تکنولوژی چه تاثیراتی در رینوپلاستی داشته است ؟

تکنولوژی در زمینه جراحی بینی نیز به طور مداوم پیشرفت کرده و تاثیرات مهمی بر این نوع جراحی داشته است. تکنولوژی های مختلفی برای بهبود روش ها و نتایج عمل بینی مورد استفاده قرار گرفته اند. برخی از تأثیرات تکنولوژی در این جراحی عبارتند از :

 • سیمولیشن سه بعدی : از سیمولیشن سه بعدی برای برنامه ‌ریزی دقیق تر رینوپلاستی و نمایش تصویر سه بعدی نتایج پیش بینی شده به بیمار استفاده می ‌شود. این ابزار به پزشک امکان مشاهده دقیق تر و تحلیل اثرات مختلف جراحی بر شکل و ظاهر بینی بیمار را می ‌دهد.
 • لیزر : لیزرها برای جراحی بینی باز یا بسته به عنوان یک ابزار قدرتمند برای برش بافت ‌ها ، برای کاهش خونریزی و واکنش التهابی برای بیماران مفید هستند.
 • تصاویر پزشکی مغناطیسی (MRI)و تصاویر کامپیوتری (CT scan) : این تکنولوژی ‌ها به پزشک امکان مشاهده دقیق تر ساختارهای بینی و تغییراتی که باید انجام شود را می ‌دهند. این تصاویر به پزشک کمک می ‌کنند تا بهترین روش جراحی را برای بیمار انتخاب کنند.
 • روبات ‌ها و دستگاه ‌های جراحی خودکار : روبات ‌ها و دستگاه ‌های جراحی خودکار به پزشکان امکان انجام عمل جراحی دقیق‌تر و دستیاری برای جراحی ‌های دقیق می ‌دهند.
 • مصرف مواد زیبایی مدرن : از مواد تزئینی مدرن برای تحت بینی و تصحیح نقاط ضعف بینی استفاده می ‌شود تا شکل و ظاهر بینی به نحوی بهتر تغییر کند.

تکنولوژی به پزشکان امکان می ‌دهد بهترین نتایج جراحی بینی را برای بیماران به ارمغان بیاورند و بیشترین دقت و کمترین ممکنه عوارض جراحی را به وجود آورند. با این حال ، مهارت و تجربه پزشک نیز از اهمیت بالایی در این نوع جراحی است ، بنابراین انتخاب پزشک با تجربه و معتبر نیز بسیار مهم است.

مقدار تاثیر جراح در پروسه عمل بینی چقدر است ؟

مقدار تاثیر پزشک جراح در فرایند جراحی بینی بسیار اساسی است. این تاثیر می‌ تواند بر کیفیت نتایج جراحی و سلامت عمومی شما تأثیر بگذارد. چندین عامل می ‌توانند بر تاثیر پزشک جراح در جراحی بینی اثر بگذارند :

 • تجربه : تجربه پزشک جراح در انجام رینوپلاستی بسیار مهم است. پزشکان با تجربه و مهارت زیاد ، بهترین تصمیمات در هنگام جراحی می ‌گیرند و می ‌توانند با موفقیت نتایج دقیق و مطلوبی را به دست آورند.
 • دقت و دانش فنی : دانش فنی و دقت در انجام جزییات جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است. هر گونه خطا یا ناهماهنگی می‌ تواند منجر به نتایج ناخوشایند یا عوارض جانبی شود.
 • ارتباط با بیمار : توانایی پزشک در برقراری ارتباط خوب با بیمار و درک دقیق از انتظارات و نیازهای بیمار از جمله موارد مهمی است که به کیفیت جراحی و رضایت بیمار کمک می ‌کند.
 • برخورداری از تجهیزات و فناوری مدرن : استفاده از تجهیزات و فناوری مدرن در جراحی بینی می‌ تواند به افزایش دقت و کیفیت جراحی کمک کند و در نتیجه نتایج بهتری به دست آید.
 • توانایی مدیریت عوارض : توانایی پزشک در مدیریت عوارض ممکن پس از جراحی نیز بسیار مهم است. این شامل پیش ‌بینی عوارض ممکن ، اقدامات پیشگیرانه و درمانی مناسب برای کنترل عوارض می ‌شود.

همچنین ، باید توجه داشت که موفقیت یک عمل بینی نه تنها به تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد ، بلکه همکاری بیمار با دستورات پس از جراحی و رعایت نکات مراقبتی نیز نقش بسیار مهمی در این موفقیت دارد. همچنین ، در صورتی که شما قصد دارید جراحی بینی انجام دهید ، توصیه می ‌شود با یک پزشک متخصص و با تجربه مشورت کنید و در مورد تجربه ، مهارت ‌ها و نتایج گذشته او سوال کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

 

جراحی بینی برای چه افرادی خطرناک است؟

جراحی بینی به طور کلی یک روش ایمن است، اما برخی از افراد جامعه برای این روش بیشتر در معرض خطر می ‌باشند. به ویژه کسانی که موارد زیر را تجربه می کنند:

 • افرادی که مشکلات دستگاه تنفسی مانند آسم، ضعف ریه و یا آب سیاه دارند.
 • افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، مستعد برای عفونت‌ها و خونریزی هستند.
 • افرادی که سابقه خونریزی ناشی از عمل جراحی قبلی دارند.
 • افرادی که دارای عوارض جدی پزشکی هستند، مثلاً کمبود سیستم ایمنی بدن.

با این حال، تنها پزشک متخصص گوش و حلق و بینی می ‌تواند پس از ارزیابی و انجام مشاوره مناسب، تصمیم نهایی را در مورد جراحی بینی شما بگیرد.

انجام جراحی بینی ثانویه چه زمانی نیاز است؟

 • اصلاح زیبایی: اگر فرد از تغییر شکل بینی خود در پی بروز آسیب وارده، ناراحت است ، ممکن است به جراحی بینی ثانویه نیاز داشته باشد.
 • ترمیم بینی: در برخی موارد ، جراحی بینی اولیه یا عمل بینی پیشین ممکن است به مشکلاتی از جمله تنگی تنفسی ، انحراف دیوار بینی یا افتادگی نوک بینی منتهی شود. در این صورت جراحی بینی ثانویه جهت ترمیم این مشکلات به کار می ‌رود.
 • بهبود عمل اولیه: در برخی موارد، افراد ممکن است راضی از نتیجهٔ جراحی بینی اولیه خود نباشند. جراحی بینی ثانویه می ‌تواند به جهت بهبود نتیجهٔ ظاهری و بهبود وضعیت روحی افراد انجام شود.

هر چند تصمیم نهایی در مورد ضرورت جراحی بینی ثانویه بستگی به وضعیت و نیازهای هر فرد دارد. بهتر است با جراح بینی ماهر و باتجربه مشاوره لازم را انجام داد. همچنین بهترین راه کار حفظ فاصله زمانی میان رینوپلاستی اولیه و ثانویه است که بهترین زمان حداقل یک سال می باشد. زیرا بعد از این مدت بینی بهبود یافته و به وضوح می توان تمامی ایرادات احتمالی را مشاهده کرد.

سوالات متداول در مورد عمل بینی

چسب بینی تا چند ماه باید مورد استفاده قرار بگیرد ؟

مدت زمان استفاده از چسب بینی به نظر پزشک بستگی دارد. به صورت معمول بین 1 الی 3 ماه بعد از جراحی می توان از به بینی چسب زد تا تورم آن کاهش پیدا کند. البته لازم به ذکر است که چسب زدن به بینی در ماه اول بیشترین تاثیر را در کاهش ورم بینی دارد.

مشکل تنفسی بعد از عمل بینی

ممکن از بعد از جراحی بینی در رشت ، به مدت 1 الی دو هفته به دلیل تورم ، نفس کشیدن از راه بینی کمی دشوار باشد. این موضوع جای نگرانی ندارد و با گذشت زمان برطرف می شود. در صورتی که با گذشت زمان مشکل تنفسی شما برطرف نشد ، لازم است به پزشک مراجعه نمایید.

آیا بعد از جراحی باید بینی را شست و شو داد ؟

به مدت دو هفته بعد از جراحی توصیه می شود از سرم های مخصوص شست و شو برای تمیز کردن بینی استفاده شود.

آیا بعد از جراحی زیبایی بینی می توان از عینک استفاده کرد ؟

بعد از عمل به دلیل نرم بودن بافت های بینی توصیه می شود به مدت 6 هفته از عینک های طبی و یا آفتابی استفاده نکنید.

دوره نقاهت عمل بینی چند روز است ؟

این جراحی دوره نقاهت طولانی ندارد و معمولا افراد بعد از 5 الی 7 روز می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند. اما توصیه می شود به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب و عارضه مراقبت های بعد از جراحی را رعایت کنید.

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی زیبایی بینی به حالت اولیه خود باز می گردد ؟

خیر ، امروزه بینی گوشتی با تکنیک های نوین جراحی می شود و جراح به تقویت غضروف های بینی در حین عمل می پردازد به همین دلیل امکان بازگشت بینی به فرم اولیه وجود نخواهد داشت.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: