جراحی بینی با نتایج درخشان ✨

میل به زیباتر شدن در انسان ها امری است که از دیرباز تا کنون در اولویت های اول زندگی افراد جامعه قرار داشته و رشد و پیشرفت دانش پزشکی نقش مهمی را در تحقق این ویژگی انسانی ایفا کرده است. جراحی بینی نیز یکی از صدر نشینان روش های رسیدن به زیبایی بوده که در بین افراد جامعه ما بسیار پر رنگ و فراگیر است. درصورتی که شما نیز قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید ، پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات مفید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. همانطور که می دانید بینی در مرکز صورت قرار دارد بنابراین زیبایی و تناسب آن می تواند تاثیر بسزایی در چهره افراد داشته باشد و درمقابل وجود نقص و نازیبایی آن می تواند تاثیر منفی روی ظاهر و اعتماد به نفس او بگذارد. از این رو افرادی که دچار ایرادات ظاهری در بینی خود هستند می توانند با انجام این عمل زیبایی توسط دکتر نگین نجمی ، بهترین جراح بینی رشت ، مشکلات آن را برطرف کنند و با اعتماد به نفسی بالا و احساس رضایت نسبت به چهره خود در جامعه حضور یابند.

 

جراحی زیبایی بینی - دکتر نجمی

 

منظور از جراحی بینی در رشت صرفا کوچک کردن بینی نیست ؛ اصلاح نقایص بینی و به وجود آوردن یک بینی طبیعی و متناسب با چهره فرد ، هدف اصلی رینوپلاستی یا عمل بینی است. امروزه طبیعی بودن بینی در عین بی نقصی ، موضوعی است که در تمامی دنیا مورد توجه قرار گرفته و تمایل به آن رو به افزایش است.

عمل بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی در نوع پوست بینی و میزان مقاومت اسکلت آن است. همین دو ویژگی می تواند حساسیت و پیچیدگی جراحی های بینی را تحت تاثیر قرار دهد. از آنجایی که پوست بینی های گوشتی ضخیم است بنابراین تغییراتی که روی تیغه بینی انجام می گیرد از زیر این ضخامت ، خیلی به چشم نمی آید. از طرفی ظرافت غضروف در بینی های گوشتی نیز قدرت مانور بر روی آن را با محدودیت روبرو می کند. البته این چالش ها در گذشته وجود داشت خوشبختانه امروزه با پیشرفت عمل پزشکی تکنیک های نوینی مثل عمل بینی تقویتی این محدودیت ها و مشکلات رو به صفر هستند. متداول ترین مشکل بینی های استخوانی وجود قوز بر روی آن است که پزشک با تراشیدن اصولی و حرفه ای مشکل را برطرف می کند. نازک بودن پوست بینی های استخوانی موجب می شود که اصلاحات اعمال شده توسط جراح کاملا مشهود باشد، از این رو کوچکترین خطا نیز به چشم می آید. بنابراین چنانچه قصد جراحی بینی در رشت را دارید قبل از هرچیز باید برای یافتن بهترین جراح بینی شمال نهایت تلاش و دقت خود را به کار گیرید.

 

برگشت بینی بعد از عمل رینوپلاستی

بسیاری از افراد که متقاضی عمل زیبایی بینی در رشت با دکتر نجمی ، هستند نگران برگشت پذیری بینی خود پس از انجام جراحی بینی می باشند. در ارتباط با این موضوع باید گفت چنانچه عمل جراحی زیبایی بینی را به دست یک جراح ماهر و با تجربه بسپارید و پس از انجام عمل بینی مراقبت های لازم را از بینی خود داشته باشید امکان برگشت بینی به حالت قبل تقریبا غیر ممکن بوده و می توانید با خیال راحت اقدامات لازم جهت جراحی را انجام دهید. در بعضی از بینی هایی که دارای انحراف و دفورمیتی شدید هستند ، امکان اصلاح کامل در یک مرحله وجود ندارد. در چنین مواردی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی رشت ، توضیحات لازم را قبل از انجام جراحی بینی به زیباجو داده و او را کاملا آگاه می سازد.

عمل زیبایی بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

فرم بینی در ظاهر افراد نقش تاثیر گذاری دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد که از ظاهر بینی خود راضی نیستند به جراحی زیبایی بینی در رشت اقدام می کنند. این نارضایتی ظاهری ممکن است شامل یک یا چند موارد زیر باشد:

 • قوز بینی
 • ارتفاع زیاد بینی
 • طول زیاد
 • بزرگ بودن سوراخ بینی
 • افتادگی نوک دماغ
 • انحراف در فرم بینی

بهترین سن برای عمل بینی

دکتر نجمی ، بهترین دکتر بینی گوشتی در رشت ، در رابطه با سن مناسب این جراحی بیان می کند : تعداد زیادی از افرادی که جهت تغییر فرم بینی خود به پزشکان مراجعه می کنند ، نوجوانان تشکیل داده اند. جراحی بینی برای این افراد در صورتی که به دلیل احساس هیجان و فشار دیگران نباشد انجام می گیرد. اما پیشنهاد می دهیم از سن 18 سال به بعد ، عمل بینی انجام دهید. افرادی که در میانسالی به سر می برند نیز می توانند عمل زیبایی بینی را انجام دهند اما ممکن است بسته به شرایط جسمی خود ، قبل از عمل نیاز به آزمایش های بیشتری داشته باشند.

اهمیت پوست در جراحی بینی

با توجه به این موضوع مهم  که پوست نقش خیلی مهمی را در سلامت ، جوانسازی و زیبایی تمام انسان ها ایفا می کند. از این رو بهتر است بگوییم طی رینوپلاستی و همچنین نتایج حاصل از آن نیز تاثیرات شگفت آوری دارد. اگر چه در طی جراحی زیبایی بینی ، در واقع جراح تغییری بر روی پوست ایجاد نمی کند ، اما از اهمیت آن کم نمی شود و باز هم از تاثیرات پوست بر نتیجه نهایی آن نمی توان قافل شد. به عنوان مثال در صورت دارا بودن پوست بینی با ضخامت بالا ، فرد در دسته بینی های گوشتی قرار گرفته که سبب می شود خلاقیت ، هنر و مهارتی که جراح طی انجام جراحی بینی به کار برده است به درستی روئیت نشود و فرد تصور کند که جراح انتخابی او از تخصص مورد نیاز برای اعمال اصلاحات بر روی این عضو بویایی برخوردار نمی باشد. در مقابل هر چه پوست متقاضیان از ضخامت کمتری تشکیل شده باشد ایرادات بزرگ تری را با خود به همراه دارد. بر فرض مثال در صورتی که جراحی بی تجربه رینوپلاستی را انجام داده باشد و ایراداتی در آن حاصل شده باشد معایب اسکلت بینی به خوبی در زیر لایه نازک پوستی مشاهده می شود زیرا تغییرات کوچک به خوبی در آن نمایان می شود. در صورتی که ضخامت پوست در حین عمل کم باشد جراح با چالش جدی تری مانند پاره شدن پوست در زمان بستن برش ها روبرو می شود که همین امر موجب می شود برای ترمیم و رفع این مشکل ، پوست توسط تکنیک های مخصوص بخیه شود. به همین جهت بهتر است برای تشخیص نوع پوست بینی و به دست آوردن جذاب ترین و بهترین نتایج به یک جراح حاذق مراجعه کنید.

بیهوشی در رینوپلاستی بینی

همانطور که می دانید جهت انجام عمل بینی در رشت نیاز به بیهوشی است. سه دسته بیهوشی وجود دارد که هر یک از آن ها بسته به شرایط عمل و بیمار شرایط مطلوبی را برای اقدام به عمل جراحی فراهم می کنند. سه روش بیهوشی شامل موارد زیر است:

 1. بیهوشی موضعی
 2. بیهوشی وریدی
 3. بیهوشی عمومی
 • بیهوشی موضعی : در جراحی بینی در رشت از روش بیهوشی موضعی استفاده نمی شود. این بیهوشی تنها برای عمل های سرپایی انجام شده و طی عمل تنها محل مورد نظر به صورت موضعی سر می شود.
 • بیهوشی وریدی : بیهوشی وریدی تکمیل کننده بیهوشی موضعی است. بدین صورت که به خون متقاضی توسط سرم آنژیوکت مواد بیهوشی و خواب وارد شده و وی به خواب می رود. سپس بینی به صورت موضعی بی حس می شود.
 • بیهوشی عمومی : در بیهوشی عمومی متقاضی به گونه ای بیهوش می شود که جهت تنفس نیاز به اکسیژن مصنوعی دارد. این بیهوشی بیشترین رضایت و کارآمدی را در متقاضیان عمل بینی دارد.

مزایای جراحی زیبایی بینی

تقارن در چهره : در صورتی که بینی شخصی انحراف داشته باشد ، باعث ایجاد عدم تقارن بین سایر اجزای صورت می شود. از این رو با رفع انحراف و تنفس بهتر افراد این پروسیجر با وجود اینکه درمانی محسوب می شود ، با تغییرات دیگر زیبایی و کوچک کردن آن ، بیمار به ظاهری بهتر و زیباتر دست پیدا می کند.

بهبود جریان تنفس بینی : ساختار درونی بینی در ایجاد مشکلات تنفسی افراد از راه بینی سهیم می باشند. موارد و حوادثی همچون ضربه شدید هنگام ورزش ، تصادف و یا هر نوع اختلال دیگری دلیلی برای وجود انحراف و شکستگی در نواحی تیغه بینی می شود. تیغه بینی ، استخوانی است که با ایجاد یک دیوار سمت چپ و راست بینی را از یکدیگر جدا کرده است که این تیغه را اصطلاحا سپتوم می نامند. در صورتی که این تیغه منحرف شده باشد ، ممکن است یک و یا هر دو قسمت راه تنفس بینی اشخاص را مسدود کند. از این رو به دلیل اینکه این عضو وظیفه رساندن هوا را به ریه بر عهده دارد ، راهش بسته می شود برای رفع این عارضه در این شرایط بیمار تحت دو عمل رینوپلاستی و سپتوپلاستی به طور همزمان قرار می گیرد در نتیجه این جراحی هم مسیر تنفس فرد اصلاح می شود و هم شخص به ظاهر مطلوبی می رسد. جراحی بینی زیبایی در واقع با هدف کوچک کردن ، بهبود جریان هوا و اصلاح مجاری تنفسی انجام می شود.

اعتماد به نفس بالا : در مواردی که مراجعه کنندگان به مشکلاتی از قبیل خود پنداری های منفی و همچنین نداشتن اعتماد به نفس در عذاب هستند ، با ایجاد تغییری مثبت و تاثیر برانگیز در ظاهر بینی شان با حس زیبایی بیشتر ، آرامش و اعتماد بیشتری در جامعه ظاهر می شوند که این خود منجر به لذت بردن فرد از زندگی می شود.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

برای آن که بعد از عمل دوران نقاهت برای شما به آرامی سپری شود ، باید مراقبت هایی را انجام دهید. این مراقبت ها در روند درمان تاثیر دارد و مانع هرگونه آسیب به بینی می شود. در ادامه نکات مراقبتی بیان شده توسط دکتر نجمی ، بهترین جراح بینی گیلان را شرح می دهیم :

شستشوی بینی بعد از رینوپلاستی

بعد از جراحی بینی ، مخاط بینی افزایش پیدا کرده و تنفس را کمی سخت می کند. جهت تمیز کردن بینی و از بین بردن این مشکل ، پزشک برای شما سرم شستشو تجویز کرده و نحوه استفاده از آن را شرح می دهد. پیشنهاد می دهیم به مدت 47 ساعت بعد از عمل حتما از این سرم شستشو استفاده کنید. در تمیز کردن بینی خود هر گز از جسم سخت یا هیچ گونه جسم نرمی را به بینی خود وارد نکنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

دو بالشت در زیر سر خود قرار داده و به پشت بخوابید (حالت طاق باز) سعی کنید سر خود را به اندازه 30 تا 45 درجه از بدن بالاتر قرار دهید. همچنین هرگز به اطراف مایل نشوید. مایل شدن به اطراف سبب انحنا در بینی می شود. (این نکات را تا زمانی که فرم بینی شما تثبیت نشده باشد باید رعایت کنید.)

هزینه جراحی زیبایی بینی در رشت

اطلاع از هزینه جراحی رینوپلاستی از مواردی می باشد که تا قبل از معاینه توسط بهترین دکتر عمل بینی رشت ، امکان پذیر نبوده و متقاضی جراحی بینی در رشت با مراجعه به پزشک و گذراندن مشاوره پزشکی و معاینات لازم می تواند از قیمت عمل رینوپلاستی بینی خود آگاه شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • یکی از مهم ترین مواردی که افراد متقاضی رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی در رشت باید مد نظر داشته باشند ، انتخاب یک جراح بینی خوب و باتجربه است. در حقیقت مهارت ، دانش و میزان دقت جراح تاثیر مستقیم در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت. بنابراین این انتخاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از عواملی که به شما در انتخاب دکتر بینی کمک می کند ، مشاهده نمونه کار های پزشک است. بدین منظور می توانید به عکس های موجود در سایت یا صفحات مجازی همچون اینستاگرام پزشک مراجعه کنید. البته نباید تنها به عکس اکتفا کنید و حتما به صورت حضوری به مطب هم مراجعه فرمایید.
 • پس از انتخاب جراح خود ، ایشان را در جریان سوابق بیماری و دارو هایی که مصرف می کنید بگذارید. همچنین دکتر باید در جریان عمل هایی که در یک سال گذشته انجام داده اید قرار بگیرد. توصیه می شود اگر به داروی به خصوصی حساسیت دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

سایر اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی

 • از دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی در رشت استعمال دخانیات و مصرف الکل را کنار بگذارید زیرا این مواد رگ ها را گشاد کرده و سبب کاهش غلظت خون می شوند. در نتیجه احتمال خونریزی در حین عمل بیشتر خواهد شد.
 • از 14 روز قبل از عمل بینی مصرف دارو هایی همچون آسپرین و وارفارین ممنوع می باشد. در این مدت از انجام فعالیت های دندانپزشکی نیز خودداری نمایید.
 • پیش از عمل استحمام کنید تا بدن عاری از هرگونه آلودگی باشد. آقایان باید ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند.
 • بانوانی که دارای لاک یا کاشت ناخن هستند ، باید حداقل لاک یکی از انگشتان خود را پاک نمایند.
 • از به همراه داشتن زیور الات و اجسام فلزی خودداری کنید. همچنین بدون آرایش به محل جراحی مراجعه نمایید.
 • حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • بانوانی که دچار عادت ماهانه هستند ، جراح خود را در جریان قرار دهند.
 • از 8 ساعت قبل از رینوپلاستی خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

به صورت کلی بینی را بر اساس فرم اولیه ، جنس پوست ، آناتومی اجزای صورت و همچنین انتظارات فرد متقاضی با مشورت و صلاحدید پزشک به فرم های مختلفی می توان جراحی نمود. بینی فانتزی یا عروسکی ، بینی طبیعی و بینی نیمه فانتزی سه مدل اصلی جراحی زیبایی بینی است که هر کدام دارای ویژگی ها خاصی است. در ادامه به توضیح هریک از این موارد خواهیم پرداخت :

عمل بینی طبیعی : در این نوع از فرم بینی ها از ایجاد قوس های شدید و کوچک کردن بیش از حد بینی خودداری می شود. در واقع می توان گفت در عمل زیبایی بینی به فرم طبیعی هدف اصلی برطرف کردن مشکلات و نواقص بینی بوده اما فرم کلی بینی حفظ می شود و در نهایت یک بینی زیبا و کاملا طبیعی که در تناسب با سایر اجزای صورت است ، ایجاد می شود.

عمل بینی نیمه فانتزی : این فرم از بینی ها حالتی بین بینی فانتزی و طبیعی است و ویژگی های هر دو را تا حدودی دارا می باشد. برای مثال در این فرم از بینی ها شاهد قوس ملایم و سربالا هستیم و بینی نسبت به بینی طبیعی کوچک تر می شود ، اما نسبت به بینی های فانتزی کمی بزرگتر است. ذکر اینکه الزامی است که کوچک بودن بینی به معنای زیبایی نیست ! لازم است بینی با سایر اجزای صورت همانگی داشته باشد تا زیبا به نظر برسد.

عمل بینی فانتزی : در جراحی بینی فانتزی تلاش می شود تا یک قوس شدید از نمای نیم رخم ایجاد شود. همچنین زاویه بین لب بالا و نوک بینی زیاد است. به دلیل ویژگی های خاص این فرم از بینی ها برای هر نوع چهره ای مناسب نیست و معمولا در افرادی که چهره استخوانی و ریزی دارند ، با نتایج بهتری همراه است. همچنین افرادی که دارای بینی استخوانی و پوست نازک هستند ، نتایج خوبی را از این جراحی دریافت می کنند.

نمونه کار و فیلم عمل زیبایی بینی دکتر نگین نجمی

سریع ترین راه کاهش ورم بینی بعد از جراحی

یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد بعد از انجام عمل زیبایی بینی در خصوص راهکارهای سریع کاهش تورم بینی بعد از جراحی بینی در رشت است. پیش از هرچیز لازم است بدانید که تورم و کبودی بعد از عمل غیر قابل اجتناب می باشد و راهکارهایی که در این خصوص بیان می شوند تنها به تسریع و بهبود ورم بینی کمک می کنند. در ادامه به نکات مهمی که در کاهش ورم بینی تاثیر زیادی دارند ، اشاره شده است.

 1. استفاده از کمپرس سرد : همانطور که در مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی اشاره شد ، استفاده از کمپرس سرد ، نقش بسیار موثری در کاهش ورم بینی دارد. بیشترین تاثیر استفاده از کمپرس در سه روز اول بعد از انجام عمل زیبایی بینی می باشد. در صورتی که به صورت مداوم و صحیح از کمپرس استفاده نمایید ؛ شاهد تاثیرات فوق العاده آن خواهید بود.
 2. چسب زدن به بینی بعد از عمل : استفاده از چسب بینی در هفته دوم بعد از جراحی آغاز می شود. چسب بینی از آنجایی که با فشار ملایمی به پوست چسبانده می شود ، در کاهش ورم بینی و همچنین سازگاری پوست بینی با ساختار جدید بینی نقش بسزایی دارد. توصیه می شود در ماه اول بعد از جراحی از چسب بینی به صورت مرتب استفاده نمایید و هرگاه چسب شما دچار آلودگی و یا رطوبت شد ، آن را تعویض نمایید. بهترین زمان برای تعویض چسب هر یک روز در میان بعد از استحمام است. دقت داشته باشید که اگر چسب شما خیس و یا مرطوب شود ، دیگر چسبندگی لازم را نداشته و تاثیری در کاهش ورم بینی نخواهد داشت.
 3. خوابیدن : یکی از نکات مهمی که زیباجویان باید بعد از عمل در رابطه با کاهش ورم بینی بعد از جراحی نسبت به آن توجه داشته باشند ، در رابطه با چگونه خوابیدن بعد از رینوپلاستی است. در صورتی که سر شما از بدن و شانه ها بالاتر قرار داشته باشد این موضوع به کاهش ورم بینی کمک زیادی می کند. از طرف دیگر نباید روی صورت و به پهلو بخوابید ؛ چرا که این موضوع موجب تورم یک طرفه در بینی می شود.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

در واقع تزریق کورتون بعد از عمل بینی اولیه و یا ترمیمی به چند دلیل انجام می شود. یکی از کاربردی ترین آن در خصوص کاهش التهاب بینی و پیشگیری از ایجاد زخم و یا درمان آن است که پس از جراحی بینی ایجاد می شود. نکته قابل توجه این است که تورم پس از رینوپلاستی امری طبیعی است و تا دوره نقاهت برای کاهش آن باید صبر کنید. زمان مناسب برای انجام این پروسه کاهش ورمی به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید طبق تجویز پزشک انجام شود. برخی از متخصصان ، 1 الی 2 ماه پس از جراحی زیبایی بینی و بعضی دیگر 3 الی 4 ماه بعد ، تزریق کورتون را توصیه می کنند تا مانع از بافت اسکار شده و فرد شاهد جراحی بینی با نتایج درخشان شود. در کل باید بگوییم که تزریق بینی در صورتی تاثیر بیشتری در نتیجه رینوپلاستی می گذارد که مقدار زیادی از ورم بینی در دوره نقاهت رفع شده باشد. میزان اثر گذاری این فرایند ، اغلب تا دو هفته بعد از تزریق مشاهده می شود. تزریق کورتون برای سریعتر رسیدن به نتیجه موفقیت آمیز در ناحیه سوپراتیپ و نوک بینی انجام می شود ، زیرا ضخامت پوست این بخش از بینی ، بیشتر از نواحی دیگر است و به دنبال آن هر چه پوست ضخیم تر باشد ، میزان التهاب نیز افزایش می یابد. مقدار تورم با توجه به روش جراحی ، جنس پوست بینی ( در بینی های گوشتی پوست از ضخامت بیشتری برخوردار است) ، سن و غیره متفاوت است. بیمارانی که بینی های گوشتی دارند ، پس از عمل زیبایی بینی از ورم نوک دماغ خود رنج می برند به همین جهت با تجویز پزشک این پروسه را در همان ماه ابتدایی بعد از جراحی انجام می دهند. تعداد دفعات تزریق کورتون نیز با پیشنهاد پزشک می بایست انجام شود.

ورزش کردن بعد از جراحی زیبایی بینی

بسیاری از افرادی که عمل زیبایی بینی انجام می دهند ، سوالات زیادی در خصوص ورزش کردن بعد از عمل بینی دارند. در پاسخ به این پرسش ها باید گفت در واقع انجام فعالیت های بدنی و ورزش های سبک بعد از گذشت 7 روز از انجام رینوپلاستی محدویتی وجود ندارد و تنها لازم است افراد در حین انجام این تمرینات به برخی دستورالعمل ها و نکات مراقبتی توجه داشته باشند. برای مثال باید از خم کردن سر خودداری شود ، همچنین انجام فعالیت هایی که سبب افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود ، در این دوران ممنوع است ؛ چرا که این موضوع ممکن است منجر به پاره شدن رگ ها و خونریزی بینی و تورم شدید در بافت های بینی شود. اما پیاده روی سبک ، تمرینات سبک یوگا ، حرکات کششی در این دوره نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند ، بله به دلیل بهبود گردش خون به ترمیم بافت ها و زخم های بینی و کوتاه شدن دوره نقاهت کمک می کند. در رابطه با ورزش های سنگین نظیر بدنسازی و شنا توصیه می شود حداقل تا 2 ماه صبر نمایید. همچنین باید از شیرجه زدن در آب تا 1 سال خودداری شود. در رابطه با ورزش بدنسازی بعد از جراحی بینی در رشت ، نیز لازم است به این نکته توجه داشته باشید که نباید از وزنه های سنگین در شروع فعالیت های بدنی خود استتفاده کنید ، بلکه باید به مرور به وزن دمبل خود اضافه نمایید تا فشاری به بینی وارد نشود. در خصوص ورزش هایی که با توپ همراه است و یا ورزش های رزمی نیز بهتر است تا یک سال صبر شود ؛ چرا که در این رشته های ورزشی خطر برخورد توپ و یا ضربه به بینی وجود دارد و این موضوع می تواند تا قبل از یک سال ، نتیجه رینوپلاستی را با تغییر همراه کند.

چگونه جراح بینی خوبی را برای اخذ نتایج مثبت انتخاب کنید؟

اگر جراحی بینی طبق استاندارد انجام نشود اثرات مخرب بزرگی بر ظاهر داوطلب جای می گذارد. از این رو بیماران در زمان انتخاب جراح می بایست محتاط باشند. به همین جهت زیباجو در حالت طبیعی ، می بایست لیستی از چندین پزشک تهیه کند و از میان آن ها بهترین متخصص جراحی زیبایی بینی را برگزیند. نکات مهمی که می بایست در خصوص جراحی بینی مورد بررسی قرار گیرد عبارتند از :

آموزش و تجربه

به طور قانونی ، تمام جراحان بینی می توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند. بیمار باید پزشکی را برگزیند که در عمل زیبایی و ترمیمی مهارت بالایی داشته باشد. هر دکتری در حین عمل باید ساختار خارجی بینی و مسیرهای تنفسی را در اولویت خود قرار دهد. بیماران آینده نگر در جلسه مشاوره با پزشکان ، سوالاتی درباره رویکرد جراحی بینی می کنند تا دکتری انتخاب کنند که تنفس بیمار را در اولویت برنامه خود قرار دهد.

پیشینه مثبت

متقاضیان به طور طبیعی ، پزشکی انتخاب می کنند که شهرت و تجربه بالایی در موفقیت و انجام جراحی بینی با نتایج درخشان در رشت داشته باشد.

فرایند شخصی

جراحی زیبایی بینی پروسه ای شخصی است که بر سلامت ذهنی فرد و ظاهر متقاضیان تاثیر بسزایی می گذارد. از این رو بیماران ، متخصصی بر می گزینند که با آرامش و گوش شنوا نگرانی هایشان را درک و به آن ها توجه کند و با ارائه نمونه کارهای عمل های قبلی خود به بیمار این اطمینان را دهد که نتیجه مطلوبی از این پروسیجر دریافت می کند. داوطلب می تواند از میزان رضایت بیماران حاضر در مطب نیز پرس و جو کند و با یک انتخاب مناسب ، نه تنها چهره خود را زیباتر بلکه از نظر تنفسی نیز به هیچ مشکلی دچار نشود.

سوالات متداول در مورد جراحی بینی

چسب بینی تا چند ماه باید مورد استفاده قرار بگیرد ؟

مدت زمان استفاده از چسب بینی به نظر پزشک بستگی دارد. به صورت معمول بین 1 الی 3 ماه بعد از جراحی می توان از به بینی چسب زد تا تورم آن کاهش پیدا کند. البته لازم به ذکر است که چسب زدن به بینی در ماه اول بیشترین تاثیر را در کاهش ورم بینی دارد.

مشکل تنفسی بعد از عمل بینی

ممکن از بعد از جراحی بینی در رشت ، به مدت 1 الی دو هفته به دلیل تورم ، نفس کشیدن از راه بینی کمی دشوار باشد. این موضوع جای نگرانی ندارد و با گذشت زمان برطرف می شود. در صورتی که با گذشت زمان مشکل تنفسی شما برطرف نشد ، لازم است به پزشک مراجعه نمایید.

آیا بعد از جراحی باید بینی را شست و شو داد ؟

به مدت دو هفته بعد از جراحی توصیه می شود از سرم های مخصوص شست و شو برای تمیز کردن بینی استفاده شود.

آیا بعد از جراحی زیبایی بینی می توان از عینک استفاده کرد ؟

بعد از عمل به دلیل نرم بودن بافت های بینی توصیه می شود به مدت 6 هفته از عینک های طبی و یا آفتابی استفاده نکنید.

دوره نقاهت عمل بینی چند روز است ؟

این جراحی دوره نقاهت طولانی ندارد و معمولا افراد بعد از 5 الی 7 روز می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند. اما توصیه می شود به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب و عارضه مراقبت های بعد از جراحی را رعایت کنید.

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی زیبایی بینی به حالت اولیه خود باز می گردد ؟

خیر ، امروزه بینی گوشتی با تکنیک های نوین جراحی می شود و جراح به تقویت غضروف های بینی در حین عمل می پردازد به همین دلیل امکان بازگشت بینی به فرم اولیه وجود نخواهد داشت.

 

جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: